• Anasayfa
  • Mobil
  • Türk Yapımı Eğlenceli Mobil Kelime Oyunu: Alfabetik Karagöz

Türk Yapımı Eğlenceli Mobil Kelime Oyunu: Alfabetik Karagöz

0
0
0
0
0
Türk Yapımı Eğlenceli Mobil Kelime Oyunu: Alfabetik Karagöz
Alfabetik Karagöz, mobil platformlar için geliştirilmiş eğlenceli bir kelime üretme oyunu.

Son günlerde kelime bulma ya da türeme temalı mobil oyunlar arasında büyük bir artış söz konusu. Genellikle aynı tip oynanış prensibine sahip olan bu oyunlara göre Alfabetik Karagöz’ü, canlı grafikleri ve kültürel değerlerimize yer vermesinden dolayı biraz daha farklı bir yerde tutabiliriz.

Oyunun ana karakterleri Hacivat ve Karagöz. Yukarıdan düşen harfleri bir araya gelerek kelimeler üretmeye çalışacağınız bir zeka oyunu olan Alfabetik Karagöz’de 50 bine yakın bir kelime veritabanı bulunuyor. Kendinizi Hacivat’ın yerine koyarak Karagöz’e kelimeler öğretmeye çalışacağınız oyunda öğrettiğiniz her bir kelime iin puan kazanacaksınız. Bu sayede daha üstlere çıkarak arkadaşlarınızın önüne geçebileceksiniz.
 


Harfleri aşağı, yukarı ya da çarpraz olacak şekilde istediğiniz yönde bir araya getirip kelimeler türetmeye çalışacağınız oyun, toplam 49 bölümden oluşuyor. Kullanımı itibariyle de oldukça kolay olan (zaten Türkçe, ne kadar zor olabilir ki) oyunun indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 

  Alfabetik Karagöz İndir
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0