• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'dan İki Yeni Mobil Uygulama: Allo ve Duo

Google'dan İki Yeni Mobil Uygulama: Allo ve Duo

1
0
0
0
0
Google, I/O 2016 etkinliğinde yeniliklere doumuyor. Google Allo ve Google Duo adındaki iki yeni uygulamasını duyuran firma, oldukça dolu özelliklere sahip mesajlaşma sistemi sunacak.
Google'ın bir saat kadar önce başladığı Google I/O 2016 etkinliğine bombardımanlar ile başladı. İlk olarak bu haberimizde görebileceğiniz Google Assistant ve Google Home teknolojilerini bizlere duyuran firma, aynı zamanda iki yeni uygulama ile de karşımıza çıkıyor.

Google'ın Allo adını verdiği "Akıllı Mesajlaşma" ve Allo'ya destek olacak yeni bir görüntülü arama servisi olan Duo servislerini duyuran firma, yepyeni bir mesajlaşma şekli sunmaya hazırlanıyor.
 

 Google Allo
Yepyeni bir mesajlaşma stili getirmesi beklenen Google Allo, hem fısıldama hem de bağırma gibi detaylar içererek farklı bir mesajlaşma dünyası sunmaya hazırlanıyor. Sizin yazdığınız şeye göre font büyüklüğü de değişecek olan Allo'da Akıllı Cevap sistemi de olacak. Sizin yazım stilinizi çözdükten sonra kullanılabilecek olan Smart Reply, aynı zamanda stiker ve emoji cevapları da verebilecek.

Google Assistant desteği ile sesli komut ile de yönetilebilecek olan Allo'da Incognito isimli kripto sistemi ile WhatsApp'a son gelen şifreleme desteği gibi bir destek de Google Allo'da bulunuyor olacak. Ayrıca mesajlaşma üzerinden Google Haberler, Google Haritalar vb birçok hizmeti anında paylaşabileceğiniz bir biçimde olacak olan Allo, Google'ın bu noktada ciddi bir kozu olacak.

Hem Android'e hem de iOS'e gelecek olan bu uygulama yaz aylarında Google Play Store ve App Store'daki yerini alacak.
 

 Google Duo

 

Google'ın Allo destekli bir video görüşme servisi olacak olan Google Duo, telefon numaranıza özel bir şifreleme sistemi de barındıracak. Ayrıca kendini internet hızınıza göre kalite ayarı yaparak kesintisiz bir görüşme imkanı sunacak olan Duo servisi arama yaptığınız kişiye daha cevaplamadan video görüntüsü vermeye başlayacak. Yani aramanın da önemini canlı olarak görüp ona göre cevap verebileceksiniz.

Sadece Allo ile çalışacak olan Duo da tabiki tıpkı Allo ile beraber yaz aylarında Android ve iOS platformundaki yerini alacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0