Altın Rengi iPhone 5S Tutmadı mı?

0
0
0
0
0
Altın Rengi iPhone 5S Tutmadı mı?
Apple, 2013 yılında piyasadaki telefon çeşitlerini artırmayı tercih etti. Bununla birlikte pek de alışkın olmadığımız rengarenk iPhone'lar çıktı karşımıza. En çok ses getiren altın rengi 5S ise beklenen ilgiyi görmedi.
Yeni iPhoneların satış istatistikleri açıklandı. Apple kullanıcıları ne tercih ediyor?

Apple, bu yıl bir nebze kendi çizgisinin dışına çıkarak ürünlerine yeni renk seçenekleri eklemiş, sade tasarımını biraz daha renklendirmişti. Çıkardığı iki telefon modelinden teknik olarak daha üstün olan 5S eski siyah ve beyaza ek olarak altın rengi ile de piyasaya çıkarken; kompakt modeli diyebileceğimiz 5C pembe, sarı, beyaz, mavi ve yeşil renk seçenekleri ile karşımıza çıktı.

Ne var ki Apple kendi tasarım çizgisinin dışına çıkmış olsa da kullanıcılar Apple’ın klasik tarzını tercih etmiş gibi görünüyor. CIRP’den (Consumer Intelligence Research Partners) gelen bilgiye göre Apple’ın yeni renklerine olan talep klasik çizgilerin gerisinde kalıyor. Karşımıza çıkan ilk iPhone’un da rengi olan siyah tasarım %43’lük oran ile 5S’in en çok talep gören rengi olurken beyaz 5S %30, yeni ve piyasaya çıkmadan önce çok ses getiren altın renkli 5S %27’de kaldı.
 

 Rengarenk 5C'lerin Sarısı Tutmadı

Renk kartelası olarak daha farklı seçenekler ve daha pastel renkler sunan iPhone 5C’de durum ise biraz farklı. Beyaz, mavi, yeşil ve pembe renkli 5C’lerin %25, %27, %21 ve %20’lik dilimlerle birbirine yakın satış oranlarına sahip oldukları söylenebilirken; sarı 5C %7 ile çok beğenilmemiş gibi görünüyor.

Bu satış oranları muhtemelen gelecek yıl göreceğimiz iPhoneların renk kartelasını da belirleyecek ve Apple’ın bu işi daha ne kadar renklendireceğini bize gösterecek.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0