• Anasayfa
  • Mobil
  • Amazon Telefonunuzun Kilidini Kulağınız İle Açtıracak

Amazon Telefonunuzun Kilidini Kulağınız İle Açtıracak

0
0
0
0
0
Amazon Telefonunuzun Kilidini Kulağınız İle Açtıracak
Amazon, geçtiğimiz günlerde akıllı telefonunuzun ekranı kilitli iken gelen aramaları cevaplamanızı sağlayan ilginç bir patente sahip oldu. Artık parmak kaydırmak, dokunmak ya da ekrana bakmak yok.
Aşağıdaki videoda patentin açıklamasını izleyebileceğiniz yeni sistem telefonunuzu kulağınıza götürdüğünüzde kulak şeklinizi algılıyor ve gelen aramayı cevaplıyor.

Sistemin çalışması için ilk seferinde kulağınızın fotoğrafını çekerek parmak izi okuyucusu gibi sistemine kaydedip bir sonraki seferde parmağınızı bile kıpırdatmadan telefonunuzu sadece kulağınıza götürerek ekran kilidinin devre dışı kalıp aramanın cevaplanmasını sağlıyor.
 

Parmak izimiz gibi kulaklarımızın da şekli ve biçimi farklı olduğundan bir başkası telefonu kulağına götürdüğünde tepki vermeyecek olan bu sistem ayrıca telefonunu  kulağınıza olan uzaklığını da tespit ederek hoparlörün sesini de mesafeye göre açıp kapatabiliyor.

Android’in yeni sürümünün tüm cihazlarda parmak izi sensörü olmasına imkan vermesi ile yeniden kızışan rekabette bakalım Amazon yeni Fire serisinde bu sensörü kullanıp kilit ekranlarına yeni bir bakış açısı getirecek mi?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0