• Anasayfa
  • Mobil
  • Şarj Aletinizin Çakma Olup Olmadığını Gösteren Uygulama: Ampere

Şarj Aletinizin Çakma Olup Olmadığını Gösteren Uygulama: Ampere

2
1
0
0
0
Şarj Aletinizin Çakma Olup Olmadığını Gösteren Uygulama: Ampere
Ampere, kullanmış olduğunuz şarj aletinin çakma olup olmadığını öğrenmeniz için geliştirilmiş bir uygulama.
Telefonunuzun şarj aleti bozuldu diyelim, gittiniz bir telefoncuya ve cihazınızla uyumlu şarj aleti istediniz. Tüm müşterilerin genellikle soracağı ilk soru ise şarj aletinin orijinal olup olmadığıdır. Tabii hemen karşılık olarak ‘valla orijinal abi’ olur, kalkıp da ‘orijinal diye satıyoruz ama aslında çakma ehehe’ diyecek halleri yok. O yüzden tanıtacağımız Ampere isimli uygulama sayesinde satın aldığınız şarj aletinin çakma olup olmadığını artık kendiniz öğrenebileceksiniz.

Ampere, telefonunuzun şarj ya da deşarj durumdayken kaç amper akım gittiğini gösteren bir uygulama. Bu sayede şarj aletinizin kalitesini ya da çakma olup olmadığını test ederek öğrenebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde ayrıca pilin sağlık durumunu, sıcaklığını ve voltaj değerini de görebilirsiniz.
 

 Peki Ampere’yi nasıl kullanabilirsiniz?

(Öncelikle şunu belirtelim, uygulama yalnızca Android 4.0.3 ve üzeri cihazları destekliyor)
  • Uygulamayı yükleyip çalıştırdıktan sonra karşınıza turuncu renkteki bir yazıyla ‘ölçüyor’ yazacak. Hesaplanan bu değer, deşarj durumdayken tüketilen enerjiye ait amperi gösteriyor.
  • Telefonu şarja taktığınızda ise yazının rengi yeşile dönüyor, bu ise şarj durumundayken geçen amperi gösterir.
  • İlgili web adreslerinden (cihazın markasına ait web adresi olabilir) telefonunuzun şarj olduğu sırada kullanması gereken ideal amper değerine bakarak, uygulamada görünen değerlerle kıyaslama yapabilirsiniz. Bu sayede şarj aletinizin ne kadar sağlıklı veri transferi yaptığını test edebilme şansına sahip olacaksınız.

Yalnızca Android platformunu destekleyen uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
 
  Ampere

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0