• Anasayfa
  • Mobil
  • Açık Öğretim ( AÖF ) Anadolu Mobil Uygulaması

AÖF Öğrencilerine Mobil Destekli Eğitim Hizmeti: Anadolu Mobil

4
3
0
0
0
AÖF Öğrencilerine Mobil Destekli Eğitim Hizmeti: Anadolu Mobil
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin hayata geçirdiği "Anadolu Mobil"le birlikte yaklaşık 1.5 milyon öğrenci evde, iş yerinde, hatta otobüsteyken bile ders çalışabilecek.
Son akademik yılla birlikte hayata geçirilen "Anadolu Mobil" uygulaması sayesinde öğrenciler, kayıt esnasında kendilerine verilecek olan kartların üzerindeki karekodu telefonlarına ya da tabletlerine tanıtarak "Anadolu Mobil" sisteminde bulunan deneme sınavlarına, sınav sorumluluk ünitelerine, sesli kitaplara, sınav giriş belgelerine ulaşabilecekler. 

Anadolu Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, yeni dönemle birlikte yeni bir uygulama başlattıklarını, öğrencilerin artık akıllı telefonlarını ya da tabletlerini kullanarak bütün açıköğretim sisteminden yararlanabileceklerini söyledi.

Bu sistemle ilgili bazı bilgiler veren Yücel, "Kayıt esnasında öğrencilere bir ayraç kartı verilecek. O kartın üzerinde karekod var. O karekodu akıllı telefon ya da tabletlerine aktardıklarında rahatlıkla ders çalışabilecekler, gerekli yardımcı kaynaklara ulaşabilecekler, sınav yerlerinin nerede olduğunu öğrenebilecekler, ayrıca e-ders malzemelerine de ulaşabilecekler. Öğrencilerimiz bu sistemle birlikte artık sadece bilgisayar başında çalışma zorunluluğu içerisinde olmayacaklar. Yolda, otobüste giderken bile bu sistemden faydalanıp gerekli çalışmalarını yapabilecekler" dedi.

 Bize sosyal medyadan ulaşın

Öğrencilerin daha çok sosyal medyayı kullanarak kendilerine ulaşmalarını istediklerini belirten Prof. Dr. Güney sözlerini şöyle sürdürdü:

"Öğrencilerimiz bize çağrı merkezli yardımıyla ulaşabilirler ama biz daha çok sosyal medya aracılığı ile ulaşmalarını istiyoruz. Lütfen öğrencilerimiz bize sosyal medyayı kullanarak sorularını sorsunlar, çünkü burada sorularını cevaplayacak bir ekip bekliyor onları. Dışarıdan, farklı yer ve kanallardan bilgiye ulaşmasınlar. Bize Facebook ve Twitter sayfalarından ulaşırlarsa bilgiye çok daha hızlı bir şekilde ulaşabileceklerinin garantisini verebiliriz."

Android cihazlar için Anadolu Mobil uygulamasını buradan iOS içinse uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Uygulamayı anlatan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

 
4
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
3
0
0
0