Nokia Reyiz Resmen Geri Döndü: Yılların Efsanesi Android'le Geliyor!

0
0
0
0
0
Yılların eskitemediği efsane Nokia geri dönüyor. Hem de bu defa iddia değil, resmen... Microsoft tarafından Foxconn'a satılan Nokia'nın geleceğine dair açıklamalara birlikte göz atalım...
Birkaç gün önce ortaya atılan iddialar, Microsoft’un sahibi olduğu Nokia’nın Tayvanlı üretici Foxconn’a satılacağı yönündeydi. İddialar doğru çıktı ve efsane marka, Foxconn’un alt kuruluşu HMD’ye satıldı. Bu satışla birlikte Nokia markalı telefon ve mobil cihaz üretme hakkı da Microsoft’tan HMD’ye geçmiş oldu.

 Nokia Mobil Pazara Geri Dönüyor!

Nokia’nın resmi sitesinden yayınlanan resmi açıklama konu ile ilgili önemli sorulara da cevap oluyor. En merak edilen konuların başında, Nokia markalı mobil ürünleri tekrar görüp göremeyeceğimiz geliyor ki bu sorunun yanıtı kesin bir evet! HMD şirketi önümüzdeki dönemde Nokia etiketli mobil telefon, akıllı telefon ve tablet üretip satabilecek. 10 yıl boyunca Nokia’nın isim hakkı HMD’de olacak.

 Nokia Cihazlar Android ile Gelecek

Yeni Nokia cihazlar hakkında açıklığa kavuşan bir diğer önemli konu ise işletim sistemi. HMD’nin üreteceği Nokia telefonlar ve tabletler Android işletim sistemli olacak. Ayrıca, akıllı telefon sınıfında olmayan bütçe dostu Nokia modelleri de HMD’nin kontrolünde olacak. Nokia'nın isim ve tasarım hakkı için Microsoft’a 20 milyon dolar ödeme yapan şirket, üretim tesisleri, satış ve dağıtım ağlarının da dahil olduğu tüm operasyon için 330 milyon dolar harcadı. Yeni Nokia cihazların ne zaman satışa çıkacağı hakkında henüz net bir tarih verilmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0