• Anasayfa
  • Mobil
  • Android 5.0 Lollipop, iOS 8’den Daha Az Çöküyor

Android 5.0 Lollipop, iOS 8’den Daha Az Çöküyor

0
0
0
0
0
​İşletim sistemi dünyasının iki büyük rakibi olan iOS ve Android’le ilgili çok ilginç iddialar var. Söylenenlere göre Android 5.0 Lollipop, iOS 8’e göre çok daha stabil.
İşletim sistemi dünyasının iki büyük rakibi olan iOS ve Android’le ilgili çok ilginç iddialar var. Söylenenlere göre Android 5.0 Lollipop, iOS 8’e göre çok daha stabil.

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı çıkarmasıyla birlikte bu iki cihaz için son güncellenen işletim sistemi iOS 8’i kullanıma sunmuştu. Kullanıcıların yorumlarına bakıldığı zaman da cihazlarının gayet stabil olduğunu söyleyenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Fakat Crittercism’in yayınladığı iOS ve Android kullanım istatistiklerinde, Android’in iOS 8’e göre biraz daha fazla stabil olduğu ortaya çıkarıldı.

Crittercism’in istatistiklerine göre Android 5.0 Lollipop’un çökme oranı, iOS 8 kullanıcılarının rapor ettikleri çökme oranına göre daha düşük seviyede kaldı. Android cihazlarda %2 oranında çökme yaşanırken, iOS 8’de ise bu yüzde 2.2.Apple kullanıcıları arasında stabil olması nedeniyle her zaman övünç kaynağı olan iOS işletim sistemiyle ilgili Apple’ın ne kadar gelişme sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0