• Anasayfa
  • Mobil
  • Android 5.0 Lollipop'ta Rastgele Kart Gösterimi Nasıl Kapatılır?

Android 5.0 Lollipop'ta Rastgele Kart Gösterimi Nasıl Kapatılır?

0
0
0
0
0
Google, şu ana kadar en büyük ve en çok ilgi çeken güncelleme olan Android 5.0 Lollipop’u, kendi çıkarmış olduğu Nexus cihazlara dağıtmıştı. Tabii ki yeni sürüm olması dolayısıyla bazı hataların bulunması muhtemeldi. 
Google, şu ana kadar en büyük ve en çok ilgi çeken güncelleme olan Android 5.0 Lollipop’u, kendi çıkarmış olduğu Nexus cihazlara dağıtmıştı. Tabii ki yeni sürüm olması dolayısıyla bazı hataların bulunması muhtemeldi. 

Android Lollipop güncellemesini yükleyen bazı kullanıcılar, garip bir hata ile karşılaştığını bildirdi. Bu sorun son uygulama listesinde bulunmakta. Açık olan uygulamaları multitasking ekranında görebiliyor, sağa ve sola el hareketleri ile kapatabiliyoruz. Fakat tekrar son uygulamalar ekranına döndüğümüzde, rastgele bir uygulama kartı ekranda beliriyor.Yeni güncelleme olan Android Lollipop, son uygulama kısmında çok farklı bir arayüz kullanıyor. Bu listede uygulamalar daha farklı olarak dikey görünümünde. Aşağı ve yukarıya doğru kaydırma yaparak ve istediğiniz uygulamayı yeniden başlatarak işleminize devam edebilirsiniz. Peki ya uygulamaları kapattıktan sonra ekranımıza rastgele gelen ve telefonumuzun akıcılığını bozan bu uygulama kartından nasıl kurtulabiliriz? Bahsetmiş olduğumuz ekrana gelen bu uygulama kartını kapatmak için, Ayarlar Güvenlik ve daha sonrasında menünün aşağısında bulunan "Ekran Sabitleme" özelliğini kapalı duruma getirmelisiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0