• Anasayfa
  • Mobil
  • Android 5.1, Android One Tanıtımında Ortaya Çıktı!

Android 5.1, Android One Tanıtımında Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Google'ın Endonezya'da gerçekleştirdiği Android One projesinin tanıtımında aynı zamanda Android 5.1 güncellemesini de duyurmuş oldu.
Goolge tarafından bugün Endonezya'da gerçekleştirilen az gelişmiş ülkeler için oluşturulan Android projesi Android One tanıtımı gerçekleşti.

Kısaca değinmek gerekirse Android One giriş temel olarak Nexus cihazlarının en ucuz ve giriş seviyesindeki versiyonları olarak tabir etsek yanlış söylemiş olmayız. $100 dolar fiyat etiketli bu cihazlar Android One adını alıyor ve tamamen saf bir Android arayüzüne sahip oluyor.Google'ın az gelişmiş ülkelerde ucuz telefon satarak pazar arayışı sonucunda çıkan bu projenin en dikkat çekici tarafı ise bu telefonlarda yer alan Android sürümü oldu.

Normalde Android 5.0.2 ile tanıtılması beklenen Android One sertifikalı bu üç cihaz, bir sürpriz yapılarak Android 5.1 ile satışa çıkacak. Böylelikle Android platformuna gelecek yeni güncellemenin de sürüm adı ve detayları ortaya çıkmış oldu.Aslında Android 5.1 için ufak değil bazı önemli değişikliklerin olacağı büyük bir güncelleme bekleniyordu. Fakat bu tanıtım vasıtasıyla küçük değişikliklerin yapıldığı bir güncelleme olduğu ortaya çıktı.İlk olarak fark edilen özelliğe değinecek olursak uyarı çubuğuna kablosuz teknoloji kısayolları ile Wi-Fi veya Bluetooth cihazlarına bağlantı özelliği eklenecek 5.1, yarın satışa çıkarken ilk olarak Endonezya'daki kullanıcılar tarafından denenmiş olacak. Daha sonra kısa süre içinde Lollipop güncellemesi alan Nexus cihazlarına dağıtımı beklenen Android 5.1 için şimdilik bir açıklama gelmedi. Ancak kısa süre içerisinde tanıtımıyla beraber ortaya çıkan yeni özellik detaylarını sizlerle paylaşmış olacağız.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0