• Anasayfa
  • Mobil
  • Android 5.1, Kullanıcılara Küçük Sürprizler Yaparak Gelecek

Android 5.1, Kullanıcılara Küçük Sürprizler Yaparak Gelecek

0
0
0
0
0
Google, IO14’te Android 5.0’ı ilk duyurduğunda yeni tasarımın için de uygulanan animasyon metodları çok dikkat çekti. Duyarlı, hassas ve tahmin edilebilir animasyonlar yeni tasarımın en çok öne çıkan özelliklerinden biriydi. 
Google, IO14’te Android 5.0’ı ilk duyurduğunda yeni tasarımın için de uygulanan animasyon metodları çok dikkat çekti. Duyarlı, hassas ve tahmin edilebilir animasyonlar yeni tasarımın en çok öne çıkan özelliklerinden biriydi. Bu animasyonları önemli kılan ise, küçük ayrıntıların gizli olmasıydı. Bu ayrıntıları delightful details ( tatlı detaylar ) olarak sunan Google, Android 5.1’de de bu tarz detaylara yer vermiş. Bizim gözümüze çarpan birkaç küçük detayı sizlerle paylaşıyoruz.

Android 5.1’de, bildirim merkezindeki 'hepsini sil' tuşuna çok ince bir detay gizlemişler. Tuşa dokunduğunuzda animasyon yavaşca devreye giriyor ve tuşun yönü değişiyor. 
Aynı şekilde bildirim merkezinde hepsini sil butonuna doğru elimizi kaydırırsak, ortadaki yatay çizgide de ince bir ayrıntı göze çarpıyor. Çizginin bir kısmı yavaşça kayboluyor.Kaynak: AndroidPolice
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0