• Anasayfa
  • Mobil
  • Adeta Emoji Devriminin Yaşanacağı Android 6.0.1 ile Gelecek Yeni Emojiler!

Adeta Emoji Devriminin Yaşanacağı Android 6.0.1 ile Gelecek Yeni Emojiler!

1
0
0
0
0
Marshmallow ile adeta yeni bir sayfa açan Android işletim sistemi, 6.0.1 güncellemesi ile emojilerde de köklü bir değişikliğe gidiyor.
Uzun ve meraklı bir bekleyişin ardından, Google tarafından resmi olarak dağıtımına başlanan Android 6.0, -muhtemelen- henüz çoğumuzun kullandığı cihazlara gelmiş değil. Pek çok mobil cihaz üreticisi firma, cihazlarına gerekli güncellemenin ne zaman geleceği hakkında gerekli tarih açıklamalarını yaptı. Ancak bu tarihlerin çoğunun pek de erken olduğu söylenemez.

Tabii bu durum Google cephesini durdurmuşa benzemiyor. Zira biz daha 6.0'ı göremeden 6.0.1 güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Genelde bu tarz güncellemelerde büyük çaplı değişikliklere sık rastlanmaz. Ancak 6.0.1, kökten bir değişimle geliyor; emojiler.Android 6.0.1 ile birlikte güncellemeyi alan Android cihaz sahipleri, Unicode 8 emojilerine sahip olacak ki bu emojiler iOS cihazlara 8.3 ile giriş yapmıştı. Benzer desteğin Android cihazlarda olmayışı sebebi ile, iOS kullanan bir kişi, Android kullanan birine bahsettiğimiz emojilerle bir mesaj gönderdiğinde, bu emojiler gözükmüyordu. Artık bu durum 6.0.1 ile yaşanmayacak. 

Android 6.0.1 güncellemesi ile, Android cihazların sahip olacağı yeni emojileri aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz (Not: ''missing'' yazan emojiler, 6.0'da bulunmayanlar. Ve birkaç emojinin 6.0.1 halinde son anda değişiklikler olabilir)

Kaynak: Arstechnica
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0