Android 7.0'ın Adı Ne Olacak?

0
0
0
0
0
Android 6.0'ın adı Marshmallow olmasıyla artık merak konusu haliyle Android 7.0 oldu. Harf sırasına göre giden Android işletim sistemi isimlerinde sıradaki harf ise N olduğuna göre ne olabilir?
Google'ın sahibi olduğu mobil işletim sistemi olan Android'in güzel bir detayı her zaman sürüm isimleri olmuştur. İlk olarak Cupcake adını alan bu tatlı serüveni C harfinden başlayarak sırasıyla D, E, F, G, H, I, J , K, L ve M harflerini takip etti.

Hatırlamak gerekirse Cupcake (1.5), Donut (1.6), Eclair (2.0–2.1), Froyo (2.2), Gingerbread (2.3), Honeycomb (3.0), Ice Cream Sandwich (4.0), Jelly Bean (4.1), KitKat (4.4), Lollipop (5.0) ve son olarak Marshmallow (6.0) adını alan sürümler sonucunda Android 7.0'ın N harfini taşıyacak bir tatlı olacağı da belli oluyor. Peki ya bu isim ne olcak?Kulislerde tahminler havada uçuşuyor olsa da önde olan iki isim bulunmakta. Biri ise kime "N harfi ile başlayan bir tatlı söyle" diyecek olsak ilk akla gelecek olan "Nutella" etbette. Ancak bunun gerçekleşmesi için öncelikle Google'ın Android 4.4 sürümü için Nestle ile yaptığı KitKat benzeri bir anlaşma olmalı. Bu nedenle gözler hem Google hem de Ferrero'ya odaklanmış durumda. 

Eğer böyle bir seçim olmazsa akla gelen genel kanıdaki ikinci isim ise Nougat. Eğer bu da olmazsa Neopolitan adı da gelebileceği konuşulmakta. Bir kesim de Nestle olur diyor ama Nestle ile zaten KitKat için bir anlaşma olmuştu. Ayrıca Nestle bir tatlı adı da olmuyor, yani aslına bakarsanız kurallara aykırı.Peki ya Sizin tahmininiz ne olur? Yani Android 7.0 N sürümünün adı sizce ne olacak? Buyrun anketimize;

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0