• Anasayfa
  • Mobil
  • Android 7.0 Nougat'ın Final Önizleme Sürümü Yayınlandı

Android 7.0 Nougat'ın Final Önizleme Sürümü Yayınlandı

3
1
0
0
0
Google açık kaynak kodlu işletim sistemi Android'in en güncel sürümü olan Android 7.0 Nougat'ın final geliştirici önizleme sürümünü yayınladı.
Bir süredir geliştiriciler için önizleme versiyonu yayınlanan Android 7.0 Nougat işletim sisteminde beta programının artık yavaş yavaş sonuna yaklaşılıyor. Google, Android 7.0 Nougat'ın final geliştirici önizleme sürümünü yayınladı.

Artık final sürümü olmasıyla yenilikler barındırmayan güncellemede Android Nougat'ta yaşanan temel sorunlar gideliyor ve işletim sistemi optimize ediliyor. Elbette geliştiricilere odaklanan bu final sürümü geliştiriciler için sunulsa da şu ana kadar yayınlanan en kararlı ve kullanıcı deneyimine en yakın sürüm.

Ancak geliştirici değilseniz ana telefonunuza bu sürümü kurmanızı önermiyoruz çünkü ne kadar kararlı olsa da geliştirici sürümü olduğu için günlük kullanımda çeşitli problemlere yol açabilir, yine de ben çok çılgınım bu riski göze alıyorum diyorsanız ve Nexus ya da Android One programına dahil bir cihazınız varsa haberin sonundaki bağlantıdan programa dahil olabilirsiniz. :)


 

 General Mobile 4G desteklenen cihazlar arasında

Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Pixel C ve General Mobile 4G cihazları için yayınlanan Android 7.0 Nougat Final Geliştirici Önizleme Sürümü'nden sonra bir süre yeni bir sürüm gelmeyecek ve daha sonra işletim sistemi tüm kullanıcılar için yeni Nexus telefonların tanıtılmasıyla birlikte yayınlanacak.

Eğer bu cihazlardan birine sahipseniz ve Android Nougat'ın final geliştirici sürümünü deneyimlemek istiyorsanız bu bağlantıdan Android Beta programına dahil olabilirsiniz. Tekrar günlük kullandığınız telefona bu geliştirici sürümünü kurmanızın sıkıntılar doğurabileceğini hatırlatalım.

Bu arada son olarak haberi okuyan Android geliştiricileri için yeni sürümün beraberinde getirdiklerini belirtelim;
- Güncellemeyle birlikte cihazlardaki optimize sorunu çözülüyor
- Uygulamanızdan değil de işletim sisteminden kaynaklı uygulama hataları gideriliyor
- Android 7.0 Nougat'ın final API'si yayınlanıyor
- Nexus cihazlar için sistem görselleri geliyor
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0