• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Authority, Yılın En İyi Kamerasına Sahip Akıllı Telefonunu Açıkladı: LG G5!

Android Authority, Yılın En İyi Kamerasına Sahip Akıllı Telefonunu Açıkladı: LG G5!

0
0
0
0
0
Android Authority’nin yaptığı büyük ‘Kör Kamera Testi’ ile yılın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonunu açıkladı.
Artık akıllı telefonların kameralarının özelliklerini birbirlerinden ayırmak gerçekten güç. Örneğin iki farklı kamera var ve ikisinin de çözünürlüğü 16 MP. Bu değer, iki telefonun da benzer performanslar sergileyeceği anlamına gelmiyor. Cihazların performanslarını etkileyen temel noktalar için kullanılan lensler, desteklenen farklı yazılımlar (HDR, otofokus gibi), mercek aralığı gibi örnekler verebiliriz. 

Yıllar geçtikçe akıllı telefonların kameralarından beklentilerimiz giderek artıyor. Güneş ışığı ve birkaç kamera uygulaması sayesinde fotojenik fotoğraflar yakalayabiliyoruz, fakat ya düşük ışıkta? İşte bu anlamda LG G5’in rakiplerine oranla oldukça başarılı olduğunu ortaya çıkaran bir test yapıldı.

Android Authority’nin yapmış olduğu bu testte, cihazların isimleri yerine harfler konuldu ve toplam 7 telefon birbiriyle yarıştı. Çıkan sonuç ise kullanıcıların en çok LG G5’in kamerasından memnun olduğunu ortaya çıkardı.Birinci sırayı LG G5’in aldığı testte ikinci sırayı Galaxy S7 Edge, üçüncü sırayı ise iPhone 6s Plus elde etti. Diğer telefonlar ise Nexus P6, Lumia 950 XL, Huawei P9 ve HTC 10’du.

Siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum ama test bana gayet tarafsızca hazırlanmış gibi geldi. Eğer harf yerine telefonların gerçek isimleri kullanılmış olsaydı, kullanıcılar belki isimlerin etkisinde kalabilirlerdi. Bu arada LG G5’i incelediğimiz videoyu da hala izlemediyseniz aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: Android Authority
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0