Android Cihazlara Yeni Emojiler Geliyor!

0
0
0
0
0
Android Cihazlara Yeni Emojiler Geliyor!
Android işletim sistemi kullanan cihazlara yeni emojiler geliyor. Öncelikli modeller, tahmin edebileceğiniz gibi Nexus modelleri.
Android işletim sistemi dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi. Milyonlarca mobil cihazda bulunan bu gelişmiş işletim sisteminin geliştiricisi olan Google, işletim sisteminin farklı sürümleri için yaptığı çalışmaları hala sürdürmekte. Bu çalışmalar sayesinde Android işletim sisteminde bulunan uygulamaları ve telefonların işletim sistemlerini günden güne geliştiren Google, bu sefer yayınlayacağı sistem güncellemesiyle birlikte Android kullanıcılarına yeni emojiler sunacak. Android işletim sisteminin baş geliştiricisi olan Hiroshi Lockheimer'ın kendi Twitter hesabından bildirdiği bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar, Whatsapp'ta bulunan emojilerin bir benzerine sahip olacaklar.
 

Android işletim sistemi kullanan cihazların, emojileri Unicode 6.0 ile çalıştırdığını belirten Android yetkilileri, bu güncellemeyle birlikte bu sürümün Unicode 7.0'ye yükseltileceğini duyurdular. Unicode 7.0 ile gelecek olan emojilerin ne olacağını tam olarak bilmiyoruz ancak Hiroshi Lockheimer'ın bu yeniliği duyurduğu tweet'te bir de fotoğraf bulunuyordu ve fotoğrafta tek boynuzlu at, aslan ve yengeç gibi hayvanlar vardı (ya da hayali hayvanlar).

Güncellemenin gelecek hafta Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor fakat öncelik tabii ki Google'ın kendi telefonları olan Nexus modellerinde.

Kaynak: 9to5Google 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0