• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Geliştiricilere Yönelik Google+ Zorunluluğu Kalktı

Android Geliştiricilere Yönelik Google+ Zorunluluğu Kalktı

0
0
0
0
0
Android Geliştiricilere Yönelik Google+ Zorunluluğu Kalktı
Google'ın tel tel dökülen platformu Google+, bir kesik daha yedi.
Google, uzun bir süredir Android geliştiricilerine Google Play Developer Console sistemi üzerindene kapalı beta testlerini yönetme seçeneği sunmaktaydı. Ancak bu betalara katılmak için ya Google+'ın, ya da Google Group'un bir parçası olmanız gerekiyordu.

Bu durum geliştiriciler açısından bazen sıkıntı yaratabiliyordu. Çünkü Google+, bir beta programına katılabilmeniz için katlanmanız gereken bir platform olarak görülmüyordu (en azından çoğu geliştirici böyle düşünüyordu). Neyse ki bu durum artık ortadan kalkmış durumda.
 

Bildiğiniz üzere Google, çok uğraşmasına ve insanları zorla sevdirmeye çalışmasına rağmen Google+ konusunda başarılı olamamış ve platformu tüm diğer sistemlerinden ayırma kararı almıştı. Bu karar da ilk olarak YouTube'da uygulanmıştı. Şimdi ise, bugünden başlayarak Google+ gereksinimi tüm geliştiriciler için ortadan kalktı. Artık geliştiriciler Google'ın kapalı beta programlarına katılırken bunu email adresleri sayesinde yapabilecekler.

Google+'ın bu platformdan da elini ayağını çekiyor olmasının güzelliği bir yana, bu durumun oluşturacağı bir başka güzellik daha var; artık geliştiriciler uygulamaları test ederken çok daha esnek koşullara sahip olabilecekler. Google+'ın sonunda böyle bir çöküşe geçeceği belliydi. Şimdi ise platform kademe kademe bağlı olduğu yerlerden kopuyor.

Kaynak: Techcrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0