• Anasayfa
  • Mobil
  • Android İçin Cortana Uygulamasının APK'sı Sızdı

Android İçin Cortana Uygulamasının APK'sı Sızdı

0
0
0
0
0
Siri'nin rakibi olacak dijital asistan Cortana'nın, Android cihazlar için sunulan uygulamasının APK'sı çıktı.
Daha dün bu haberimizde, Microsoft'un dijital asistanı Cortana'nın Android işletim sistemi için sunulan uygulamasından görselleri paylaşmış, uygulamanın da resmi olarak önümüzdeki hafta içinde sunulmasını beklediğimizi söylemiştik.

Ancak dün sızdırılan şeyler sadece Cortana uygulamasının görselleri değildi. Her uygulamanın olduğu gibi Cortana'nın da APK'sı sızdı ve hızlı bir şekilde yayıldı. Cortana'nın APK'sını indirip kullananlardan biri de biziz (biz dediğimiz de Aydoğan reis indirdi). Yaklaşık 20MB boyutunda olan Cortana APK'sı, çok da rahat bir şekilde kuruluyor.

 

Kısa süreli bir kullanım sonucunda edindiğimiz tecrübeye dayanarak, Cortana hakkında birkaç yorum yaparsak sanıyoruz sorun olmaz. Öncelikle Cortana'nın Türkçe desteği yok. Bu durumu bilerek indirin. O sebeple Türkçe iletişime geçmeye falan kalkmayın, beyni yanıyor yavrucağın. Ancak yeni bir uygulamaya göre son derece başarılı bulduk. Hatta şunu söyleyebiliriz; Siri kullanıyormuş kadar olduk. Yani arayüz dışında bize pek bir fark gelmedi.

 

Tabi Cortana piyasada henüz yeni. İlerleyen günlerde gelişimi nasıl olur ya da Türkçe desteği geldiği zaman yorumlar ne yönde yapılır orası henüz muamma. Ancak şu bir gerçek, Siri'nin yeri artık eskisi kadar sağlam olmayacak. Cortana'nın APK'sını buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: Aydoğan :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0