• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Uygulamalarını İndirmeden Kullanma Devri Başlıyor

Android Uygulamalarını İndirmeden Kullanma Devri Başlıyor

0
0
0
0
0
Android Uygulamalarını İndirmeden Kullanma Devri Başlıyor
Google’ın sağladığı yeni teknoloji ile Android kullanıcıları, uygulamaları indirmeden de kullanabilecekler.
Google’ın I/O etkinliğinde duyurduğu kullanıcı odaklı çözümlerden bir tanesi Android Instant Apps, yani uygulamaların indirilmeden kullanılabilmesi. Android Instant Apps, hızlandırılmış mobil sayfalar ile benzer bir sistemde çalışıyor. Hem telefonunuzdaki yerden, hem zamandan hem de internet kotanızdan tasarruf etmenizi sağlayacak bu sistem, Native olarak JAVA ile geliştirilen uygulamalarda kullanılabilecek. Yani bu özellik için geliştiricinin Android Instant Apps’e destek sağlaması gerekiyor.

Android 4.1 sürümü ve üzerini destekleyen Android Instant Apps’te olay tamamen geliştiricinin etrafında dönüyor. Geliştirici, uygulamasını Android Instant Apps ile optimize etmeli ki gitmek istediğiniz sitenin mobil uygulamasına yönlenebilesiniz. Örneğin cihazınızda YouTube uygulaması bulunmuyor ve YouTube’daki bir videoyu izlemek istiyorsunuz. Eğer cihazınızda YouTube uygulaması yoksa tıkladığınız bağlantı, sizi cihazınızdaki varsayılan tarayıcıya yönlendiriyor. Fakat bu sistem ile uygulamayı indirmeden uygulama kuruluymuş gibi YouTube videosuna ulaşabileceksiniz. 

Yakında hayata geçirilmesi beklenen bu sistemin zamandan nasıl tasarruf ettiğini göstermek için TheVerge’ün aşağıdaki videosunu inceleyebilirsiniz. (dil ayarlarından Türkçe’yi seçip de izleyebilirsiniz)
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0