• Anasayfa
  • Mobil
  • Android'de Olmasını İstediğimiz iPhone Özelliği

Android Kullanan Telefonlarda Olmasını İstediğimiz iPhone Özelliği!

0
0
0
0
0
Android işletim sistemini kullanan telefonlarda da olmasını istediğimiz ve çoğu kişinin işine yarabilecek iPhone özelliğini sizlerle paylaştık.
Akıllı telefonların telefon sektörünün zirvesine oturmasıyla birlikte markaların ve işletim sistemlerinin savaşı başladı. Samsung vs Apple, Android vs iOS olarak belirtebileceğimiz bu savaşta liderlik Samsung'a ve Android'e ait ancak lider olmaları rakiplerindeki özelliklerden hiçbirinin iyi olmadığı anlamına gelmiyor.

Bir Android kullanıcısı olarak (ekibimizin büyük bir kısmı Android kullanıyor) iOS'in en çok beğendiğimiz özelliklerinden birisini sizlerle paylaşmak istedik. Bu özellik işletim sisteminin basit kullanımıyla, iPhone'un kamerasıyla veya pil ömrüyle alakalı değil (özellikle pil ömrüyle hiç alakalı değil). Şu an Android kullanan telefonların iPhone'dan örnek alması gereken tek özellik iPhone'ların yan kısmında bulunan ve tek işlemde sesi tamamen kapatmanızı sağlayan Sessiz Tuşu (mute switch). Tüm telefon modellerinde bulunması gerektiğini düşündüğüm bu tuş sayesinde sinemada, toplantıda veya toplu taşıma araçlarında telefonumuzu anında sessize alabiliriz veya telefonumuzun neden olduğu sesi anında susturabiliriz.Samsung, LG, HTC ve diğer üreticilerin mükemmel teknolojiler ürettiğini ve her zaman teknolojiyi bir adım ileriye taşıdıklarını biliyoruz fakat bazen böyle küçük şeyleri unutabiliyorlar. Umarız en kısa sürede Android işletim sistemini kullanan telefonlarda da bu tuşu görebiliriz.

Bir süre önce iOS'in Android'ten örnek alması gereken özellikleri de sıralamıştık. Sizce bu iki işletim sistemi başka neleri birbirinden örnek almalılar?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0