• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Kullanıcıları İçin Yeni Emojiler Geliyor!

Android Kullanıcıları İçin Yeni Emojiler Geliyor!

0
0
0
0
0
Google Android işletim sistemine yeni emojiler eklemek için çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.
Dünya üzerinde en çok kullanılan telefon işletim sistemi olan Android, bildiğiniz gibi Google tarafından üretildi ve geliştiriliyor. Bu işletim sisteminin çıkışıyla birlikte sosyal ağların ve mesajlaşma uygulamalarının kullanımında büyük bir artış yaşandı. Durum böyle olunca da kullanıcılar konuşmaktan çok yazışmayı tercih etmeye başladı ve yazışmanın yaygınlaşması, birkaç ihtiyacın ortaya çıkmasına neden oldu. Bunlar yazışmada kullanılacak klavyenin kalitesi, yazışma platformlarının hız yeterliliği, telefonun bekleme modunda mesajları alabilmek amacıyla bağlantısını kaybetmemesi gibi yazılımsal özellikler. 

Bu özelliklerin yanı sıra kullanıcıların son derece sık kullandığı ve yazışmanın eğlencesini arttıran eklentiler olan emojiler, yazışmalarımızın vazgeçilmezi haline geldi. Android'in rakibi sayılan iOS, yeni sürümü olan iOS 9.1 ile birlikte birkaç yeni emoji almıştı (iOS'un diğer özelliklerini haberimizden öğrenebilirsiniz). Durum böyle olunca Android kullanıcılarını altta bırakmak istemeyen Google, kullanıcılarına yeni emojiler üzerinde çalıştıklarını bildirdi.Bu haberi, Google Chrome yazılım geliştirme ekibinden birisi olan Hiroshi Lockheimer kendi Twitter adresi üzerinden bildirdi. 
 


Google'ın yeni emojilerini bir yazılım güncellemesiyle mi yoksa program güncellemesiyle mi yayınlayacağı belirlenmiş değil.

Kaynak: AndroidAndMe 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0