Android M'de "Rahatsız Etme" Modu Değişiyor

1
1
0
0
0
Android 5.0 Lollipop ile gelen, fakat fazla karışık olan "Rahatsız Etme" özelliği 5.1 güncellemesi ile biraz daha basite indirgenmişti. Fakat hala çözemeyen kişiler olduğu için Android M ile daha anlaşılır ve daha iyi bir kullanım sunacak.
Android'in 5.0 Lollipop güncellemesi ile kullanıma açılan "Rahatsız Etme" modu ile güzel bir kolaylık sağlamış, ama birçok kullanıcı tarafından nasıl kullanılacağı çözülememişti. Oldukça karışık olan bu mod 5.1 güncellemesi ile biraz toparlandı. Fakat hala nasıl kullanılacağını bilemeyenler maalesef bulunuyor.

Şimdi ise sıradaki Android ana sürümü olacak olan Android 6.0 M ile bu sorun kalkacak gibi duruyor.

Aşağıda görmüş olduğunuz gibi Ayrı bir açılır kapanır mod olacak olan "Rahatsız Etme" özelliğini açtığınızda Sadece Öncelikli / Sadece Alarm / Tamamen Sessiz ayarlarını barındırarak kullanıcıya durumuna göre seçme hakkı tanınacak.Öncelikli bölümünde sadece Rahatsız Etme Modu'nun ayarlar kısmından öncelik vereceğiniz uygulamaların bildirimleri gelecekken, Sadece Alarm olarak seçmeniz halinde hiçbir uygulamadan bildirim almayacaksınız ve adında da olduğu gibi sadece kurmuş olduğunuz alarmlar size bildirilecek.

Tamamen Sessiz bölümünü seçtiğiniz takdirde alarmlar da dahil olmak üzere telefonunuzdan hiçbir ses ve titreşim gelmeyecek.

15dk / 30dk / 45dk / 1 saat ve katları şeklinde yapabileceğiniz süre ayarlamarının yanı sıra "Ben tekrar kapatana kadar" bölümünü seçerek de istediğiniz zaman modu kapatabiliyorsunuz.

Ayarlar > Ses & Bildirimler > Rahatsız Etme bölümünden ayarlamaları yapabileceğiniz mod ile Android M güncellemesi sonrası daha rahat, anlaşılır ve tabiki daha kolay bir kullanım sunacak.Yukarıdaki "Otomatik Kurallar" kısmında ise hafta sonları, hafta sonu geceleri, etkinlikler ve bazı ekleyebileceğiniz detaylarda otomatik olarak Rahatsız Etme Modu'na geçmesini sağlayabileceksiniz.

Böylelikle bir toplantı, ders ya da sınav sırasında telefonunuza gelecek bildirim veya aramaların sizi rahatsız etmesini önleyebileceksiniz.

Android M ile ilgili detaylar şekillenmeye başladıkça Webtekno üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0