Android Marshmallow'un Beğenilen Özelliği Samsung Galaxy S7 ve LG G5'de Kullanılamayacak!

0
0
0
0
0
Android Marshmallow'un Beğenilen Özelliği Samsung Galaxy S7 ve LG G5'de Kullanılamayacak!
Hafta başında tanıtılan yeni amiral gemileri Samsung Galaxy S7 ve LG G5 ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Android 6.0 Marshmallow önyüklü olarak gelecek cihazlarda, yeni sürümün önemli bir özelliği kullanılamayacak.
Hafta başında tanıtılan yeni amiral gemileri Samsung Galaxy S7 ve LG G5 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Cihazlar üzerinde gerçekleştirilen denemeler, çeşitli detayların da ortaya çıkmasını sağlıyor. Dünyaca ünlü Android Central sitesi, LG G5 üzerinde gerçekleştirdiği  denemelerde Android 6.0 Marsmallow'un "Adoptable Storage" (Uyarlanabilen Depolama) özelliğinin yeni cihazda çalışmadığını ortaya çıkarttı. Ars Technica sitesi de benzer bir sonucu Galaxy S7 üzerinde elde etti. Bu sonuçlara göre, yeni amiral gemileri Android'in  bu önemli özelliğinden mahrum bırakılmış gibi görünüyor. Peki ya bu yeni özellik ne işe yarıyor?

 Adoptable Storage Ne İşe Yarar?

Android 6.0 Marshmallow’un “uyarlanabilen depolama” özelliği, cihaza takılan microSD kartın dahili depolama alanı şeklinde kullanılabilmesini sağlayan bir yenilik. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar isterlerse hafıza kartını dahili depolama alanı gibi göstererek, uygulamaların ve uygulama datalarının kart üzerine yüklenebilmesini sağlıyor. Böylece, microSD kart boyutu kadar yerleşik depolama alanına sahip olunabiliyor.
 

 Samsung Galaxy S7 ve LG G5'te Desteklenmiyor?

LG G5'te özelliğin kullanılamadığına dair gelen resmi bir açıklama yok. Samsung ise Galaxy S7’de bu özelliğe yer vermeyeceğini duyurdu. Güney Koreli şirketten "Bu yeniliği kullanmamaya karar verdik, çünkü kullanıcıların SD kartlarını video, fotoğraf, müzik yedekleme ve bu verilerin diğer cihazlarla paylaşımı için kullandığını düşünüyoruz" şeklinde bir açıklama geldi.

 Samsung: "Galaxy S7'de kullanmıyoruz çünkü..."

Haksız sayılmazlar ancak karar yine de kullanıcılara bırakılabilirdi diye düşünüyorum. Onlar da benim gibi konuşanların çıkacağını bildiğinden özelliğin birkaç olumsuz yanından da bahsetmiş. Özetle, "Şimdi bu kart cihaza ilk takıldığında verileri siliniyor, kullanıcılarımızın veri kaybetmesini istemiyoruz. Bir de şu var ki, bu kartı dahili depolama gibi gösteren kullanıcı, sonra kartı gidip başka cihaza takarak üzerine şarkı, türkü atmak istese yapamıyor. Yazık değil mi mis gibi hafıza kartı işe yaramaz hale geliyor." diyorlar. Bakalım LG konu ile ilgili resmi açıklama yapacak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0