• Anasayfa
  • Mobil
  • Android N Acil Durum Bilgilendirme Sistemiyle Birlikte Geliyor!

Android N Acil Durum Bilgilendirme Sistemiyle Birlikte Geliyor!

0
0
0
0
0

Android N'de bulunan yeni özelliklerden birisi de telefonda acil durum bilgilendirme sisteminin bulunması. Bu sistem sayesinde telefonun sahibinin bazı hayati bilgileri, kaza anında öğrenilebilecek.
Android Marshmallow tam olarak yaygınlaşmadan Android N'e dair ilk bilgiler ve görüntüler gelmeye başladı. Doğal olarak Android M'den daha fazla özelliğe ve marifete sahip olan Android N, akıllı telefon kullanıcılarının hayatını kurtarabilecek kadar önemli bir özelliğe de sahip. Bu özelliğin ismi "acil durum bilgilendirme sistemi."

Acil durum bilgilendirme sistemi, telefonun sahibinin özel bilgilerini ve bazı gerekli iletişim bilgilerini içeriyor. Telefonun sahibi kaza geçirdiğinde, ani bir kriz veya alerjik etkenle karşılaştığında ya da benzeri bir durumda kullanılabilecek olan bu bilgiler sayesinde telefon sahibinin içerisinde bulunduğu durumu net olarak anlayabilmek, gerekli kişilere ulaşabilmek veya onları bilgilendirebilmek mümkün olacak. Aynı zamanda kaybolan telefonunuzun size dönmesini de sağlayabilecek olan bu özellik, kan grubundan organ bağışlama durumuna, alerjik etkenlerden alınması gereken ilaçlara kadar tüm bilgileri kapsıyor.

Kullanıcının ayarlamasıyla birlikte telefonun kilit ekranından erişilebilen acil durum bilgilendirme sistemi, yanlış bir şekilde açılmaması için birkaç tıklamadan sonra açılıyor. Bu bilgilere erişmek için telefonun kilidini açmanıza gerek yok ancak bu bilgiler üzerinden telefonun içerisinde girebilmenize de imkan yok.

Kaynak: GSMArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0