Android N'de 3D Touch Desteği Olmayacak!

0
0
0
0
0
Bir süredir dillendirilen Android 7.0 N ile Apple'daki 3D Touch teknolojisinin bulunacağı ihtimali ertelendi.
Apple'ın ilk olarak yeni MacBook'ta yer alan Force Touch, dokunmatik ekranlara trachpad'e basınç hassasiyeti getirmiş, ardından Apple bunu iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta uygulayarak 3D Touch adını vermişti.

Ardından Android cephesinde Huawei ve bazı firmaların da bu teknolojiyi kullanmış olsa da işletim sistemi tarafında tam bir destek olmadığı için pek de işe yaramayan bu teknoloji için gözler Android N'e çevrilmişti.Birçok kesimin Android'in 7.0 sürümü olacak N için 3D Touch dediğimiz basınca duyarlı ekran desteği geleceği ve böylece uygulama geliştiricileri de buna uygun uygulama ve oyunlar yaratabileceğinden bahsedilmişti. Fakat Recode'da yer alan habere göre Google bu teknolojinin acelesi olmadığını düşünerek Android N'de destek vermeyecek. Bu fikri erteleyen Google'ın planı biraz önce sizlere buradan bahsettiğimiz Android VR sanal gerçeklik gözlüğü için yapılacak yazılımsal ve işletim sistemi çalışmaları olabileceğini düşünüyorum.

Gerekli mi değil mi diye tartışılıyor olsa da popülerleşen 3D Touch'un en azından bir sene daha iPhone'lara özel bir sistem olarak devam edebileceğini söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0