• Anasayfa
  • Mobil
  • Android N’de, Ekranın Her İki Tarafında Chrome Sekmeleri Kullanılabilecek

Android N’de, Ekranın Her İki Tarafında Chrome Sekmeleri Kullanılabilecek

0
0
0
0
0
Önümüzdeki yılın başından itibaren resmi dağıtımına başlanacak olan Android N’in, kullanıcıların oldukça hoşuna gideceği bir özelliği ortaya çıktı.
Son zamanlarda duyurulan birçok akıllı telefondan da hatırlayacağınız üzere üretici şirketler, artık olabildiğince büyük ekranlı telefonlar üretiyorlar. Android N, bu koca ekranlı telefonları daha fonksiyonel hale getirecek yeni özelliklerle birlikte kullanılacak. Bunlardan bir tanesi bölünmüş ekran.

Bölünmüş ekran özelliğinin geleceğine dair daha önce bazı bilgiler paylaşmıştık. Örneğin birkaç uygulamanın aynı anda kullanılacak olması gibi. Fakat bölünmüş ekranın her iki tarafında iki Chrome penceresi üzerinden sörf yapmak?

Google’ın Chrome tarayıcısı, Android’in en yeni beta sürümünde bölünmüş ekranın her iki tarafında Chrome pencerelerinin kullanımına olanak sağlıyor. İlk bakışta kullanımı kolay gibi görünüyor fakat yeni kullanmaya başladığınızda buna alışmak biraz zaman alabilir. Özellikten faydalanabilmek için önce Chrome uygulamasını açıp bölünmüş ekran modunu girmeniz gerekecek. Menü kısmından ‘diğer pencereye taşı’ seçeneğini seçmeniz, geçerli sekmenizin bölünmüş ekranın diğer köşesine taşınmasını sağlayacak.Şu an için bir tek sekme seçebilirsiniz, fakat bölünmüş ekranın her iki tarafından istediğiniz sayıda açık sekme olabilecek. 

Genel olarak baktığımızda bölünmüş ekranın her iki tarafında farklı tarayıcılar kullanmak, biz kullanıcılar için oldukça hoş bir özellik olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0