• Anasayfa
  • Mobil
  • Android N İle Beraber 3 Yeni Özellik Daha Geliyor!

Android N İle Beraber 3 Yeni Özellik Daha Geliyor!

0
0
0
0
0
Google'ın mobil işletim sistemi olan Android'in yeni sürümü olacak Android 7.0 N için yeni emojiler ve yeni kısayollar geliyor.
Android 6.0 Marhmallow sürümü yavaş yavaş genişlemeye başlarken bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Google, Android 7.0 N sürümünün beta sürümlerini dileyen Nexus ve General Mobile 4G kullanıcılarına sunmuştu. Şu anda stabiliteden oldukça uzak olmasına rağmen kullanım detayları olarak birçok yeniliğin geldiği Android N için şimdi de yeni detaylar geldi.

Bu gelen detaylara göre yeni emoji desteği getirilecek olan Android 7.0 N sürümünde aynı zamanda yeni kısayol türleri de eklenecek. "Launcher Shortcuts" yani, başlatıcı kısayolları adı verilen bu yeni özellik ile direkt olarak atadığınız işlemi yapacak kısayollar atayabileceksiniz.Örneğin direkt olarak ev adresinize navigasyon açma, favori şarkı listenizi çalmaya başlama, spesifik olarak belirlediğiniz kişiye mesaj atma gibi detaylara sahip olacak bu durum, örneğin sıklıkla sevgiliniz, eşiniz ya da yakın arkadaşınız ile mesajlaşıyorsanız tıpkı WhatsApp'ta bulunan kısayol gibi direkt olarak o kişiye mesaj atacak kısayollara sahip olabileceksiniz.

Bunun yanı sıra bir de emoji desteğini  arttıracak olan Google, Unicode 9 emojileri desteği getirecek. Şu anda zamanın en sevilen oyunlarından Pou'ya oldukça benzeyen emoji türlerini daha insansı haliyle değiştirecek olan Andoid 7.0 N'in bu özellikleri ise şu anda ön izlme sürümü kullanan kişilere ikinci güncelleme ile sunulacak. Son olarak Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde ön plana çıkan Vulcan API desteğini de tam manasıyla getirecek olan Android N ile oyun deneyimi noktasında ciddi bir artış söz konusu olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0