Android Silver Serisinin İlk Modeli LG'den

0
0
0
0
0
Android Silver Serisinin İlk Modeli LG'den
Dünyanın en değerli markası ünvanını Apple’dan çalan Google’ın akıllı telefon serisi Nexus programını tamamlayıp saf Android deneyimi vaat eden Android Silver programına başlıyor.
Dünyanın en değerli markası ünvanını Apple’dan çalan Google’ın akıllı telefon serisi Nexus programını tamamlayıp saf Android deneyimi vaat eden Android Silver programına başlayacağını bildirmiştik. Son günlerde sıklıkla gündeme gelen Android Silver serisi ile yeni bilgiler gün ışığına çıktı.
Geçtiğimiz günlerde Eveleaks tarafından ortaya atılan iddialarda ilk Android Silver imzalı akıllı telefonun LG tarafından üretileceği bildirildi. LG’nin Snapdragon 810 yonga setinden güç alacak olan Silver imzalı telefonları gelecek yıl piyasaya süreceği hakkında söylentiler var. Snapdragon 810 yonga seti, 20nm fabrikasyon sürecine sahipken 2.5 GHz hızına kadar çıkabiliyor.

Yonga setinde 4 MB boyutunda önbellek olacağı, 1600 MHZ hızında 4GB LPDDR3 bellek kullanılacağı söyleniyor. Bu yonga seti yüksek performansı düşük güç tüketiminde sunacak. Full HD 120 kare/saniye çekim desteği ve 300 Mbps hızlarına çıkabilen Cat 6 LTE desteği de olması planlanıyor.

LG’nin bu sistemsel özellikleri bünyesinde barındıracak olan Android Silver imzalı modelinin gelecek yılın Mart ayına doğru pazardaki yerini alacağı söyleniyor. Bu söylentilere göre LG G3, uzun bir süre şirketin amiral gemisi olarak kalacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0