• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Telefonunuzu BlackBerry Görünümüne Çevirin

Android Telefonunuzu BlackBerry Görünümüne Çevirin

1
0
0
0
0
Android ve iOS furyasından önce yoğun olarak kullanılan akıllı telefonların başında gelen BlackBerry'nin görünümünü kendi Android telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Her ne kadar şu anda ilk sırada Android, hemen ardında ise iOS işletim sistemli telefonlar hüküm sürüyor olsa da bundan 7-8 sene önce dünya genelinde BlackBerry markalı telefonların bir havası, şekli vardı.

Özellikle ülkemizdeki başarılı kampanyalar ile BlackBerry Curve modelli telefonlar gençlerin elinden düşmeyecek şekilde yayılmış, aynı zamanda özel BBM olarak bildiğimiz BlackBerry Messenger uygulaması gibi avantajlarıyla fazlasıyla seviliyordu.Gün geçtikçe Android ve iOS'in şahlanmasınsan sonra yerini kaybetmiş olsa da BB markasını seven kişiler hala var. Eğer siz de onlardan biri iseniz fakat Android kullanıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak BlackBerry temasına sahip bir Android cihazınız olabilir. Bir launcher, bir ikon paketi ve bir de kilit ekranı ayarlaması, artı olarak BlackBerry uygulamaları ile elinizdeki cihazı bir nevi BlackBerry Priv'e çevirebilirsiniz.
 

 Önce Launcher


Bir temadan daha fazlası olan Launcher'lardan biri olan ADW Launcher, yeni beta güncellemesi ile beraber BlackBerry başlangıç paketini kullanıma sundu, buradaki bağlantıdan ADW Launcher'ı indirip cihazınıza kurun.Sonrasında ise uygulamanın ayarlarından tema olarak BlackBerry'i seçebilirsiniz.
 

 İkonlar, İkonlar


Bir temanın belki de en can alıcı yerlerinden biri temaya uygun ikonlardır elbet. Şekli şemaline uygun, ya da bizzat kullanmak istediğiniz konsepte ait ikonların olması önemli. Bunun için buradaki Retro ikon paketi ile farklılık yaratabilirsiniz.Eğer bunlar sizi kesmediyse ve gerçekten BlackBerry ikonlarına sahip olmak isterseniz, root ve sistem dosyaları düzenleme bilginiz olduğu takdirde buradaki bağlantıda bulunan BB ikonlarını cihazınızdaki gerekli ikonlar ile değiştirebilirsiniz.
 

 Tabii ki Kilit Ekranı!
Bir telefondaki görsel bazda farklılıklar içeren kilit ekranını da BB tarzı yapmak iserseniz onun için de buradaki Solo Launcher'ı kullanabilirsiniz. Hem BB temasına hem de farklı temalara sahip olan bu uygulama fazlasıyla işinize yarayacaktır.
 

 BlackBerry Uygulamaları


E madem işimiz BlackBerry teması gibi bir işe girdik, içinde BB'nin sahip olduğu uygulamalar olmadan da olmaz elbet. Bunun için direkt olarak buradan BB'nin Android mağazasına geçip uygulamaları indirebilirsiniz. Fakat şöyle bir durum var; birçoğu Priv'e özel olduğu için desteklenmeyen cihaz laga lugası yapabilir. Ancak bunu APK'larını bularak çözebilirsiniz. Siz yine de bir bakın, özellikle BBM'in artık tüm Android cihazlara desteği olması bile zaten bir avantaj.Böylelikle tam manasıyla olmasa da bir BlackBerry Priv'e yakın temaya sahip olan telefonunuz olacak. Hatta keyfinize göre farklı ikon paketleri kullanabilir, launcher'ın diğer tema seçenekleri ile daha farklı şeyler elde edebilirsiniz. Burası dediğim gibi size kalmış. Güle güle kullanın diyelim o halde :)

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0