• Anasayfa
  • Mobil
  • Android ve iOS İçin Ücretsiz 5 Şifre Koruma Uygulaması

Android ve iOS İçin Ücretsiz 5 Şifre Koruma Uygulaması

2
0
0
0
0
Android ve iOS İçin Ücretsiz 5 Şifre Koruma Uygulaması
Gelişen teknolojiyle her gün önemli bilgilerimizi sanal ortama aktarıyoruz. Kredi kartı bilgileri, şirket bilgileri, mail şifreleri, ping kodları telefonumuzun içerisinde saklı bulunuyor.
Gelişen teknolojiyle her gün önemli bilgilerimizi sanal ortama aktarıyoruz. Kredi kartı bilgileri, şirket bilgileri, mail şifreleri, ping kodları telefonumuzun içerisinde saklı bulunuyor. Ancak aklımızda sürekli ''şifrelerim ya çalınırsa'' korkusuyla yaşamıyor değiliz. Bu yazımızda Android ve iOS kullanıcıları için ücretsiz kullanabilecekleri 5 şifre koruma uygulamasını anlatacağız. 

Temel mantık olarak aynı amaca hizmet eden bu uygulamaların arayüz ve özelliklerinde ufak farklar bulunuyor.
 

 Password Box

Password Box uygulamasının oldukça kullanışlı özellikleri bulunuyor. Uygulamada AES-256 şifreleme, SSL veri koruma, güçlü parola yönetimi, PIN kodu kilitler, şifre paylaşımı ve yönetimi, en önemli bilgileriniz içinse Güvenli Notlar ve Auto-Lock koruma bulunuyor. Cüzdan işlevselliği olan Password Box uygulaması TC kimlik no, Sosyal Güvenlik Numarası, IBAN numaranız, hesap numarası gibi bilgileri de kaydetmenize imkan veriyor.  25 şifreye kadar ücretsiz olan Password Box uygulamasını, sınırsız kullanmak isterseniz 12$ ödemeniz gerekiyor.
 

 Keeper

Bence verdiğimiz 5 uygulamanın içerisinde en güvenli uygulama Keeper. Uygulamada 256-bit AES şifreleme ve PBKDF2 anahtar türetme özellikleri bulunuyor. Ayrıca dışarı kapalı yapısı şifre güvenliğini maksimum seviyeye çıkartıyor. Eğer isterseniz özel Keeper bilgilerinizi arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz (neden paylaşacaksın ki?). Güvenli dosya depolama özelliği ile şifreler Keeper kasası isimli bir bölümde saklanıyor. İsterseniz iki faktörlü kimlik doğrulama bölümünü aktif ederek, güvenliğinizi en üst noktaya çıkartabilirsiniz. Ücretsiz olan uygulamada, ek depolama ve Keeper Yedekleme Aboneliği almak isterseniz yıllık 9.99$ ödemeniz gerekiyor.
 


 Dashlane Password Manager

Dashlane uygulaması da AES-256 şifreleme kullanan bir diğer programımız. Ancak arayüz ve özellikler olarak kullanıcılar daha iyi bir ürün seçebilir. Dashlane uygulamalar arasında kopyala yapıştır yapmanıza, otomatik oturum açma ve güvenlik ihlali için uyarı özellikleri barındırıyor. Uygulamada ekstra bulunan bir özellik ise; online alışverişlerinizin makbuzlarını burada saklayabiliyorsunuz. Dashlane Password Manager uygulaması kullanıcılar için tamamen ücretsiz.
   

 ​Trend Micro™ Password Manager

Trend Micro™ Password Manager uygulaması online banka işlemleri yapan kullanıcılar için tercih edilebilir. Keylogger tuş şifreleme özelliği ile program en paranoyaklarınızı bile memnun edecektir. 5 şifreye kadar ücretsiz olan programın, tam sürümü senelik 15$.
 
  Trend Micro Password Manager
 

 ​Norton Identity Safe

Norton Identity Safe uygulaması “ aman şifrem çalındı” ya da “ eyvah şifremi unuttum” diyen kullanıcılar için tasarlanmış. Uygulama özel kodları kaydeder ve kullanıcının senkronize etmek istediği cihazlarla eşleştirir. Ayrıca program cüzdan bilgileri, kart bilgileri ve banka hesapları gibi bilgileri de kaydeder. Çevrimdışı olsanız bile PIN veri tabanı ile kolayca erişim sağlayabileceksiniz. Uygulama Android ve iOS için ücretsiz.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0