• Anasayfa
  • Mobil
  • ​Android ve TouchWiz, Galaxy S7'nin Depolama Alanını Sömürüyor!

​Android ve TouchWiz, Galaxy S7'nin Depolama Alanını Sömürüyor!

0
0
0
0
0
Samsung'un yeni canavarları Galaxy S7 ya da Galaxy S7 Edge'i almayı düşünüyorsanız, depolama alanı konusunda bilmeniz gereken önemli bir faktör var.
Şimdi eğri oturup doğru konuşmak gerekir; biz haberlerimizde telefonları tanıtırken ''şu kadar depolama alanı var, bu kadar hafızaya sahip'' falan diyoruz ancak; sizde biliyorsunuz ki o telefonu satın aldığınızda kullanabileceğiniz depolama alanı her zaman bahsedilenden az oluyor.

Yani gidip 16GB'lik depolama alanı olan bir telefon aldığınızda karşınıza 14GB çıkabilmekte. Bunun sebebi telefonun sahip olduğu biçimlendirme dosyaları vb şeyler. Fakat göz ardı edemeyeceğimiz bir faktör daha var; işletim sistemleri. Özellikle iPhone sahipleri bu konuda büyük sıkıntı çekmekte. Ancak eğer bir Galaxy S7 ya da S7 Edge almayı düşünüyorsanız, benzer sıkıntıyı sizde çekebilirsiniz.GSMArena'nın haberine göre Android ve Samsung'un TouchWiz arayüzü, firmanın yeni amiral gemisi cihazları Galaxy S7 ve S7 Edge'in depolama alanından tam 8GB sömürmekte! 

Yani telefonu satın aldığınızda 32GB'lik değil de 24GB'lik sabit depolama alanına sahip bir cihaz aldığını düşünebilirsiniz. Birde yükleyeceğiniz uygulamaları, oyunları falan hesaba kattık mı, Galaxy S7 kullanıcısına depolama alanı konusunda  kullanıcısına sıkıntı yaşatacakmış gibi duruyor.

Neyse ki telefonda microSD seçeneği bulunmakta. Yani telefonu aldığınzda yanında bir de microSD almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. ''Yok ben microSD ile uğraşamam'' diyorsanız da o zaman 64GB'lik modeli beklemeniz gerekmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0