Angry Birds Bilgileri Sızdırıyor

3
1
0
0
0
Angry Birds Bilgileri Sızdırıyor
Amerikan ve İngiliz istihbarat servislerinin “Angry Birds” oyunu üzerinden “kişisel verilere ulaşılıyor” haberinden sonra oyunun web sitesinin hacklenmesi kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu.
Amerikan ve İngiliz istihbarat servislerinin “Angry Birds” oyunu üzerinden “kişisel verilere ulaşılıyor” haberinden sonra oyunun web sitesinin hacklenmesi kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu. Hacker’lar aynı zamanda siteye NSA ambleminin olduğu “casus kuşlar” yazılı bir görsel de yerleştirdi. Rovio, yaptığı açıklamada hiçbir istihbarat örgütü ile işbirliğimiz yok dese de çoğu kişi bu olanlar yüzünden güvenini kaybetti.

The Guardian’ın haberine göre Amerikan İstihbarat Servisi NSA ve İngiliz İstihbaratı’nın 2007den beri işbirliği içinde bulunduğu ve akıllı telefonlar ile tabletlerdeki uygulamalara erişim sağlayabildikleri teknikler geliştirdiği söylendi. Eski CSI çalışanı Edward Snowden’in paylaştığı NSA belgelerinde de Angry Birds ve diğer mobil uygulamaları kullananların kişisel verilerine ulaşıldığı ortaya çıkmıştı.

Angry Birds kullanıcılarını ele alırsak karşımıza 1milyar 700 milyon’luk bir kullanıcı sayısı çıkıyor. Bu rakam oldukça fazla ve istihbarat olarak kullanılabilmesi veri fazlalığı açısından oldukça mantıklı geliyor.
 
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0