AnTuTu, Bu Yılın En Hızlı 10 Android Telefonunu ve Aldığı Puanları Açıkladı

0
0
0
0
0
AnTuTu, bu yılın ilk yarısından itibaren en hızlı Android işletim sistemli akıllı telefonları, kullanılan işlemcilerin oranlarıyla birlikte birlikte açıkladı.
AnTuTu’nun yayımladığı puanlar, birçok kullanıcıyı gerçekçi olması açısından tatmin etmiyor olsa da ciddiye alan belirli bir grubun olduğu da biliniyor. Yurt dışında bu oran çok daha yükseklerde, ülkemizde de AnTuTu’nun puanlarını önemseyen akıllı telefon kullanıcıları mevcut. Kısaca söz etmek gerekirse AnTuTu, Android cihazların RAM’ini, işlemci hızını, 2D ve 3D grafik performanslarını bir testle puanlandırarak kullanıcılarda bazı fikirler oluşmasını sağlıyor. Yayımlanan yeni liste ise, 2015 yılının ilk yarısındaki tüm cihazları ve aldıkları puanları gösteriyor.

2 gün önce paylaştığımız bir haberde, LG’nin bu yıl üretimini yapacağı Nexus 5’in AnTuTu sonucunu paylaşmıştık. Oldukça yüksek olan bu puan, şu an yayımlanan listedeki tüm telefonlara yaklaşık 20 bin puanlık bir fark attı ama buradaki liste biraz önce de söylediğimiz gibi bu yılın ilk yarısındaki cihazlara ait.

Listenin ilk iki sırasında Samsung’un Galaxy serisine ait S6 ve S6 Edge bulunuyor. Sırasıyla 67520 ve 63910 puan alan bu iki cihazı Xiaomi Mi Note Pro ve LeTV 1 Pro takip ediyor.Aşağıdaki listede ise kullanılan işlemciler ve oranlarını gösteriyor. Her ne kadar ısınma problemleriyle karşılaşıyor olsak da Snapdragon 810’un %50’lik kullanım oranıyla ilk sırada olduğunu görüyoruz. Bu işlemciyi Snapdragon 805 ve Exynos 7420 %20’lik oranla takip ediyor. Son olarak da MediaTek MT6795, %10’luk bir oranla karşımıza çıkıyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0