App Store 2008'de İlk Açıldığında Zirvede Olan 5 Unutulmaz iOS Oyunu!

0
0
0
0
0
App Store ilk açıldığından bu yana 7 yıla yakın bir zaman geçti... O günden bugüne birçok oyun popüler oldu, birçoğu unutuldu. App Store'un ilk zamanlarında zirvede olan 5 iOS oyununu sizler için bir araya getirdik.

Apple’ın uygulama mağazası App Store kapılarını ilk kez 10 Haziran 2008 tarihinde açtı. İlk açıldığında sadece 500 uygulama bulunan mağaza, 1. yılını doldurduğunda 500 bin uygulamayı çoktan aşmıştı. İnanılması zor ama günümüzde 1.5 milyon uygulamaya ev sahipliği yapan App Store’dan bugüne kadar binlerce uygulama geldi geçti.

Geçmiş günlere şöyle bir dönüp bakmak, App Store’un ve iOS platformunun kat ettiği yolları hatırlamak için, uygulama mağazası ilk açıldığında zirvede olan ve yıllar içinde unutulan 5 efsane oyunu bir araya getirdik. İşte App Store’un ilk zamanlarında popüler olan 5 oyun…
 

 Crash Bandicoot Nitro Kart 3D


App Store'un ilk dönem oyunlarından olan CBNK 3D, zamanına göre beğenilen grafikleri ve oynanabilirliğiyle sevenlerinlerine oldukça hoş vakit geçirtti. İlk 1 yılında, App Store'un en çok indirilen ücretli içerikleri arasında adı hep yazılıydı. 


 

 Enigmo


Bir fizik oyunu olan Enigmo, App Store'a ilk "merhaba" diyen uygulamalardan biri. Başından beri ücretli olan oyunun hala beğenenleri çok olmalı ki App Store'daki yerini korumaya devam ediyor. Halen desteklenen ve güncelleme almaya devam ede alan oyunu buradan indirebilirsiniz.


 

 Rolando


Angry Birds'den önce Rolando vardı... Mobil platformlarda efsane olan Angry Birds'ı andıran oyun, iPhone'un ivme ölçer özelliğini başarıyla kullanan ilk oyunlardan biri olarak kısa süre içerisinde popüler oldu. Ardından devam oyunu çıksa da ilk başarısını sürdüremeyen Rolando, App Store'a veda etti. Rolando Royal Edition'a buradan ulaşabilirsiniz.


 

 Super Monkey Ball


Sega'nın konsollardan mobil platforma taşıdığı ilk oyunlardan olan Super Monkey Ball, iOS platformunun da zirvedeki ilk oyunlarından olmayı başardı. Super Monkey Ball ve devam oyun Super Monkey Ball 2, App Store'a veda etse de, serinin bir başka oyunu Super Monkey Ball Bounce hali hazırda indirilebilir durumda. Eski efsanenin yeni oyununu buradan indirebilirsiniz.


 

 Band


Band uygulamasını aslında oyun kategorisinde değerlendirmek zor.  Buna rağmen, App Store'a en erken eklenen uygulamalardan biri olan Band, birçok oyuncu tarafından eğlence amaçlı kullanıldı. iPhone'un ilk yıllarında telefondaki olmazsa olmaz uygulamalardan biri olan Band, günümüzün gelişmiş müzik uygulamaları kadar olmasa da, amatör kullanıma yönelik piano çalma özellikleri sunuyordu. 


 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0