App Store Çöktü! Birçok Kullanıcı iTunes Servislerine Bağlanamıyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın sunucularında oluşan bir sorun neticesinde App Store ve iTunes gibi Apple servislerine birçok kullanıcı erişemiyor!
Yaklaşık yarım saat ve bir saatlik süre boyunca yaşanan bazı kullanıcıların Apple hizmetlerine ulaşamaması Apple'ın sunucularından kaynaklandığı ortaya çıktı. Sebebi net bir şekilde açıklanmasa da Apple tarafından da doğrulanan sorun neticesinde dünya genelinde birçok Apple kullanıcısı şu anda Apple'ın sunucularına erişemiyor.

App Store, iCloud Backup, iWork for iCloud, Mac App Store, iCloud Drive, Mail Drop, Apple TV, iCloud Notes, iCloud Depolama Güncellemeleri, Fotoğraflar, iCloud.com ve iTunes üzerinde yaşanan bağlantı sorunları üzerinde Apple yoğun olarak çalışmaya devam ediyor.Yukarıda sarı renkli olarak görebileceğiniz servis sunucularında yaşanan bir sorun neticesinde dünya genelinde binlerce kullanıcı şu anda bu servislere ulaşamıyor. Bu nedenle bu bağlantı hatasını alan kullanıcılar şu anda App Store'a giriş yapamadığı gibi uygulama indirme ya da güncelleme de yapamıyor. iCloud servislerinde de yaşanan sorunlar birçok kullanıcıyı mağdur bıraktı.
 

Birçok kişinin aklına hemen "Yine iCloud'u mu patlatıyorlar? Güvenlik sorunumu var acaba?" gibi merak uyandıran sorular soruyor olsalar da şu anda bu sorunun nedeni ve güvenlik açığı oluşturup oluşturmadığı bilinmiyor. Dilerseniz siz de sunucuların durumunu buradaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz. Eğer tüm servisler yeşil renkli görünüyorsa sorun çözülmüş demektir.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0