• Anasayfa
  • Mobil
  • App Store'daki Ücretli Uygulamalar Jailbreaksiz Nasıl Ücretsiz İndirilir?

App Store'daki Ücretli Uygulamalar Jailbreaksiz Nasıl Ücretsiz İndirilir?

53
11
8
4
2
Apple her ne kadar jailbreak işlemini engellemeye çalışsa da artık hiç jailbreak işlemine gerek kalmadan App Store'un müthiş açığı sayesinde ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Bildiğiniz gibi Google Play'de olan birçok ücretsiz uygulama App Store'da ücretli olarak satılıyor. Bu sebeple her uygulama veya oyuna para vermek istemeyen kullanıcılar da jailbreak işlemine yönlendirilmekte. Ancak Apple'ın bu işlem için başlattığı açık kapatma ve sağlam çalışmaları neticesinde son sürümlerde jailbreak yapmak zorlaştı. Fakat App Store'da bulunan bir açık neticesinde jailbreak işlemine gerek kalmadan ücretli uygulamaları ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

Bunun için yapmanız gerekenleri de aşağıda adım adım anlatıyoruz;
 

 1) Lazy Notes uygulamasını cihazınıza indirme


Eğer bu işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle iOS 9.2.1 ya da iOS 9.3 sürümlerinden birinde olmanız gerekli. Yani güncelleme yapmadıysanız yapmanızda fayda var. (En azından biz bu sürümlerde denedik. Eski sürümlerde oluyorsa yorumda belirseniz düzeltiriz) Yapmanız gereken şey ise App Store'a normal bir şekilde giriş yaparak Lazy Notes isimli uygulamayı aratıp indirmek olacak. Direkt buradaki bağlantıya tıklayarak Lazy Notes'a ulaşabilirsiniz.Yukarıda görmüş olduğunuz gibi gayet normal olarak Lazy Notes uygulamasını indirerek açınız. Açtığınızda aslında bir not alma uygulaması olması gereken şey, size gizli bir uygulama mağazası olarak karşınıza çıkıyor. Buradan da ücretli olan birçok uygulama ve oyunu ücretsiz olarak indirerek kullanabiliyorsunuz.


 

 2) Sertifika Alma


Evet, farkedeceksiniz ki indirme konusunda sıkıntı yaşayacaksınız. Bunu önlemek için ise buradaki bağlantıdan AppCola sitesine giderek gerekli sertifikayı edinmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra keyfinize göre istediğiniz oyunu ve uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


 

 3) Lazy Notes App Store'da Yok, Birşey İndiremiyorum!


Eğer 3. başlığımız gibi bir sorun ile karşılaşıyorsanız geçmiş olsun, büyük ihtimalle Apple uygulamanın not ile alakalı olmadığını ve gizli bir mağaza taşıdığını farkederek App Store'dan kaldırdı bile :) Eğer bu denli geç kaldıysanız jailbreak tercihine geri dönmeniz gerekiyor olacak.

Sonuç olarak uygulamarı tek tek inceleyip onayladığını söyleyen Apple'ın böylesine bir gözden kaçırma neticesinde güvenlik açığı olduğunu görüyoruz. Bakalım Apple bu sorunu ne zaman düzeltecek?
 

 4) "Güvenilmez" Uyarısı Alıyorum, Ne Yapmalıyım?


Eğer bu uyarıyı alıyorsanız muhtemelen sertifika noktasında sıkıntı olmuş. Bunun için eğer daha önce de belirttiğim gibi siteden sertifika almış iseniz ardından cihazınızdan sırasıyla Ayarlar > Genel > Profiller ve Aygıt Yönetimi'ne gelip Shenzhen Jason Electronics Co. Ltd. profile tıklayarak "Güven" seçeneğiniişaretlediğiniz takdirde sorun çözülecektir :)
 
53
11
8
4
2
Emoji İle Tepki Ver
53
11
8
4
2