App Store, Hollywood’dan Fazla Kazanıyor

0
0
0
0
0
​Hollywood denildiği zaman insanın aklına yüksek bütçeyle çekilmiş filmler ve film yıldızlarının yüksek kazançları gelse de yayınlanan son istatistiklere göre App Store’da uygulama yayınlayan geliştiricilerin daha fazla kazanç elde ettiği ortaya çıktı. 
Hollywood denildiği zaman insanın aklına yüksek bütçeyle çekilmiş filmler ve film yıldızlarının yüksek kazançları gelse de yayınlanan son istatistiklere göre App Store’da uygulama yayınlayan geliştiricilerin daha fazla kazanç elde ettiği ortaya çıktı. 

Asymco’nun haberine göre Amerika’daki uygulama geliştiricileri, 2014 yılında Hollywood’un film stüdyolarından daha fazla kar etmiş. Bu uygulamaların geliştiriciler için ne kadar büyük bir kazanç kapısı olduğunu böylece daha iyi anlıyoruz.

2008 yılından bu zamana kadar 25 milyar dolardan fazla kazanan geliştiriciler, sadece 2014 yılında 10 milyar dolarlık kar elde etmiş. Mobil uygulama sektörü Amerika’da 627 bin kişiye iş imkanı sağlıyor.App Store’da toplam 1.4 milyon uygulama bulunuyor ve yalnızca iPad’e özel 725 bin dolayında uygulama var.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0