Apple 2014'te Hangi Ürünleri Tanıtacak?

0
0
0
0
0
Apple'ın 1.5 ay sonra gerçekleştireceği WorldWide Developers Conference'ın her geçen gün biraz daha yaklaşmasıyla etkinlik, teknoloji gündeminde daha fazla yer edinmeye başladı.  
Apple'ın 1.5 ay sonra gerçekleştireceği WorldWide Developers Conference'ın her geçen gün biraz daha yaklaşmasıyla etkinlik, teknoloji gündeminde daha fazla yer edinmeye başladı.  
 
Diğer senelerden farklı olarak birden fazla ürün ailesinde değişim beklenirken IOS 8 ve büyük ekranlı iPhone 6 en çok merak edilen konular arasında yer almakta. Durum böyleyken, KGI Securities'de görev yapan Ming Chi Kuo, Apple 2014 politikasına yönelik oldukça ilgi çekici tahminlerde bulundu.
 
Özellikle bu yılın üçüncü çeyreğinde birçok ürün ailesini yenileyeceğini söyleyen Kuo, Apple'ın ilk çeyrekte  yani WWDC 2014'te sadece daha ucuz iMac modelini tanıtacağını; asıl ürün yağmurunun, üçüncü çeyrekte düzenlenecek olan konferansta, 4.5 ve 5.5 inç iPhone 6, yeni Apple TV, 12 inç Retina Ekranlı MacBook Air ve iPad Air 2 ile geleceğinin altını çizdi.

 

 Apple iPhone 6 4.7 inç

Apple'ıın bu sene içerisinde tanıtmasına kesin gözüyle bakılan iPhone 6'nın 4.7 inç 1334x750 piksel çözünürlüğünde, 336ppi değerinde bir ekranla gelmesi bekleniyor. Kalınlığının iPhone 5/5s'e göre yüzde 10 ile 20 arasında azalacağı, A8 yonga seti ve LTPS ekrana sahip olacağı söylenmekte.

 

 Apple iPhone 6 5.5 inç

iPhone 6'nın 4.7 inç versiyonuna göre gerçekleşme ihtimali daha düşük olan 5.5 inçlik modelde, 1080x1920 piksel çözünürlüğünde 401ppi ekran olacağı tahmin ediliyor. 4.7 inç'lik modelde olduğu gibi A8 yonga setiyle gelecek Phablet boyutlarındaki iPhone 6'da Safir ekran kullanılacağı söylenmekte.

 

 Apple iWatch

Son dönemde tüm firmaların yeni gelir kapısı olarak gördüğü akıllı saat akımına, Apple'ın da iWatch ile girmesi bekleniyor. Henüz nasıl bir yapıda, ne gibi özelliklerle geleceği belli olmayan saatin, IOS 8 ile entegre çalışacağı tahmin ediliyor.

 

 Apple iPad Air 2

Apple'ın yeni iPad'i olması beklenen Air 2 veya Yeni Air, burada bahsettiğimiz gibi daha ince veya uzun batarya ömrü ile kullanıcıların karşısına çıkacak. iPhone 6'da olduğu gibi A8 yonga setini kullanacak olan yeni iPad, parmak izi sensörü barındıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

 Apple Retina Ekranlı iPad Mini (2014)

Sızan bilgilerde veya tahminlerde hiç yer almasa da Apple, parmak izi sensörüne sahip yeni Retina Ekranlı iPad Mini'yi bu yıl içerisinde tanıtılabilir.

 

 Apple iPad Pro

12.9 inç olması beklenen Apple iPad Pro tanıtılması beklenen ürünler arasında yer almakta. Ancak Apple'ın genel tasarım ve firma düşüncesine aykırı olduğu için iPad Pro'nun çıkacağına çoğu kişi inanmamakta.

 

 12 inç Apple Retina Ekranlı MacBook Air

Kullanıcılar tarafından uzun süredir Retina Ekranlı olarak gelmesi beklenen MacBook Air'ın bu sene 12 inç ekran boyutuyla geleceği birçok yerde söylenmekte. Fansız ve daha ince olacağı söylenen model, en çok merak edilen ürünler arasında yer almakta.

 

 Yeni Apple iMac

Apple'ın uzun süredir güncellemediği iMac'lerin yeni modeli beklenenler arasında yer almakta. Fiyatının aynı kalarak daha fazla performans sunması bekleniyor.

 

 Yeni Apple TV

Kullanıcıların en çok istedikleri yenilemelerin başında gelen Apple TV, daha iyi bir donananımla, yazılımsal anlamada daha kullanılabilir özellikler içermesi bekleniyor.

 

 Yeni Nesil iPod Touch

Çıkan söylentilerde hiç yer edinmeyen Apple'ın yeni iPod Touch'ı tanıtmasına Kuo'da katılmıyor. Hali hazırda kullanılmakta olan 5. Nesil iPod Touch, kullanıcıları fazlasıyla tatmin etmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0