• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, 3. Parti Geliştiricilerden Yine Güzel Bir Özellik Aşırdı!

Apple, 3. Parti Geliştiricilerden Yine Güzel Bir Özellik Aşırdı!

0
0
0
0
0
Apple, 3. Parti Geliştiricilerden Yine Güzel Bir Özellik Aşırdı!
Daha önce Siri'de olduğu gibi, başka bir geliştiricinin sunduğu işlevsel bir uygulama Apple tarafından kullanılmaya hazırlanıyor.
Apple’ın 3. parti geliştiricileri yakından takip ettiği bilinen bir gerçek. Hem iOS hem de OS X işletim sistemlerinde, bağımsız geliştiricilerin işlevsel uygulamaları Apple tarafından izlenerek, yeterince yararlı bulunursa işletim sistemlerine entegre ediliyor. 

 SKnock Uygulaması Ne Sunuyor?

Benzer bir örneği geçtiğimiz yıllarda Siri ile yaşamıştık. Aslında bir iPhone uygulaması olan Siri, Apple tarafından satın alınarak iOS’un yerleşik sesli asistanı haline getirilmişti. Şimdi ise aynı süreç “Knock” uygulamasında tekrarlanacak gibi duruyor. iPhone ve Apple Watch için geliştirilmiş uygulama, Mac’te hızlı bir şekilde kilidi açmayı sağlıyor. Bluetooth üzerinden iletişim kuran uygulama ile iPhone ekranına iki kez vurarak Mac’in şifre girilmeden açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Knock uygulamasının nasıl çalıştığını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.
 

 OS X 10.12'de Geliyor!

Apple’ın Haziran ayında tanıtılacak OS X 10.12 işletim sisteminde Knock benzeri bir özelliğe yer verilebileceği söyleniyor. İddialar, Apple’ın Knock’u satın almaktan çok Touch ID üzerinden çalışan bir sistemi OS X’e entegre edeceği yönünde. Tam olarak aynı olmasa da, Apple’ın Knock’un çalışma mantığına oldukça benzer bir yenilik peşinde koştuğunu söyleyebiliriz. Büyük olasılıkla, Apple’ın getirdiği sistemde Mac’in kilidi eşleştirilen iPhone’un Touch ID’si üzerinden açılabilecek. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0