• Anasayfa
  • Mobil
  • 2015 Yılında 4 İnç iPhone 6S Mini mi Geliyor?

2015 Yılında 4 İnç iPhone 6S Mini mi Geliyor?

0
0
0
0
0
2015 Yılında 4 İnç iPhone 6S Mini mi Geliyor?
Apple'ın 2015 yılında 4 inç büyüklüğünde de bir iPhone çıkaracağı iddiası ortaya atıldı!
Apple'ın iPhone 5'ten itibaren gittiği ekran büyütme özellikleri bazı kullanıcılar tarafından yerinde görülürken, Apple fanları tarafından yadırganmış, fazlasıyla eleştirilmişti. Bu eleştirilere kulak aslayan Apple her seri telefon ile ekran büyüterek iPhone 6 Plus ile had safhaya ulaşmış ama satış rakamları olarak hala yüksek seviyede ve bazı telefonlarda rastlanan bükülme sorunları dışında çok da beğenilmişti.

Ancak Analist Timothy Arcuri, Apple yatırımcılarına 2015 yılında klasik iPhone büyüklüğü olan 4 inç iPhone çıkacağına dair bir not gönderdiği ortaya çıktı.

Yeni nesil iPhone'lara ek olarak üretilmesi beklenen İPhone'un iPhone 6S Mini olarak çıkacağı söyleniyor.Yani beklentiler Apple'ın 2015 yılında 3 farklı iPhone çıkartarak hem fanlarını, hem de ekran büyümesini isteyen kullanıcılarını sevindirmeyi amaçlıyor.iPhone 6S Mini için tasarımsal olarak iPhone 6'ya ancak donanımsal olarak da bazı yeniliklerle 5S'in donanımını  kullanacağı yönünde. (Bence 6S'te yeni donanımlar kullanılacağı için böyle bir durumda 6'nın donanımını kullanacak da olabilir.)

Geçtiğimiz yılın ucuz iPhone modeli olan iPhone 5C'den istediği verimi alamayan Apple'ın bu hamle ile hem iPhone'un daha ekonomik olmasını isteyenlere de tekrar bir alternatif oluşturacağı düşünülüyor.

Şu an için söylentiden ibaret olan 4 inç iPhone 6S Mini'nin çıkması durumunda şahsen bu hamle ile Apple'ın daha büyük satış rakamlarına ulaşacağı kanaatindeyim. Çünkü özellikle 4 inç olmasından hoşnut olan iPhone fanatikleri arasında 4S'ten sonra telefonu sırf bu yüzden yeni telefona geçmeyen ya da diğer platformlara geçen sevenlerinin gönlünü alacak ve tekrar geri kazanacaktır.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0