• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple’a Büyük Suçlama: “En Önemli Çalışanlarımızı Ayarttılar”

Apple’a Büyük Suçlama: “En Önemli Çalışanlarımızı Ayarttılar”

1
0
0
0
0
Apple’a Büyük Suçlama: “En Önemli Çalışanlarımızı Ayarttılar”
​Apple’ın araba üretmekle ilgili bir fikrinin olduğundan bahsetmiştik. Bu olayın üzerine elektrikli otomobiller için pil üreten A123 Systems şirketi, bazı çalışanlarını bünyesine “etik dışı” olacak şekilde bünyesine katmasından dolayı Apple’a dava açtı.
Apple’ın araba üretmekle ilgili bir fikrinin olduğundan bahsetmiştik. Bu olayın üzerine elektrikli otomobiller için pil üreten A123 Systems şirketi, bazı çalışanlarını bünyesine “etik dışı” olacak şekilde bünyesine katmasından dolayı Apple’a dava açtı.

Davanın biraz derinine inecek olursak, A123 Systems’in iddiasına göre Apple kendi bünyelerinde çalışan en önemli mühendislerini bünyesine katmak için büyük çaba sarf ediyor. Kendi otomobillerinde kullanılmak üzere pil geliştirecek bir ekip kurmak isteyen Apple’ın, buna çareyi A123 Systems’in en önemli mühendislerini bünyesine katmakta bulmuş. A123 Systems, görevlerini yarıda bırakarak Apple bünyesine katılan 5 eski çalışanına da dava açmış. Bölgedeki bir mahkemede görülen davanın sonucu açıklandığı anda size ulaştıracağız.

Bugün yayımladığımız bir diğer haberde General Motors’un CEO’sunun, Apple’ın araba üretmek konusundaki fikrini tekrar düşünmesi gerektiğini söyleyerek bir nevi uyarıda bulunmuştu. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0