Apple, Avrupa'ya 1,7 milyar Euro Yatıracak

0
0
0
0
0
Apple, bugüne kadar yaptığı en büyük yatırımı Avrupa’da gerçekleştirecek. İrlanda ve Danimarka’ya yapılacak olan ve yenilenebilir enerjiyle çalışan doğa dostu veri merkezleri şirkete 1,7 milyar euro’ya mal olacak. 
Apple, bugüne kadar yaptığı en büyük yatırımı Avrupa’da gerçekleştirecek. İrlanda ve Danimarka’ya yapılacak olan ve yenilenebilir enerjiyle çalışan doğa dostu veri merkezleri şirkete 1,7 milyar euro’ya mal olacak. 

iTunes Store, App Store, iMessage, Maps ve Siri de dahil olmak üzere Apple’ın online hizmetlerini destekleyecek olan proje İrlanda Athery’de ve Danimarka Viborg’ta kurulacak. Çevre halkına ve geri dönüşüme destek verecek şeklide tasarlanan projenin yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışması hedefleniyor. Danimarka’daki tesis, içerisindeki ekipmanların fazla ısısını etrafta bulunan evlere dağıtacak ve bu sayede tesisin çevresinde yaşayanlar ortaya çıkan fazla ısıdan yararlanmış olacak. İrlanda kurulacak olan tesis ise çevredeki okullar için açık hava eğitim sahası olarak da kullanılabilecek. Doğa dostu olması sebebiyle birçok çevreci sivil toplum kuruluşu tarafından pozitif karşılanan tesisler 166 bin metrekarelik bir alana kurulacak ve son halini 2017’de alacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0