Apple Yeni Bir Patent Başvurusu Yaptı

0
0
0
0
0
Apple kamera konusunda gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Gelen haberlere göre şirket, ayna eğim aktivasyonu olarak adlandırılan bir teknoloji için patent başvurusu yaptı.
Apple kamera konusunda gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Gelen haberlere göre şirket, ayna eğim aktivasyonu olarak adlandırılan bir teknoloji için patent başvurusu yaptı.

Apple’ın patent başvurusunda bulunan bu teknolojinin lens sistemini hareket ettiren veya lens sensörünü eğen OIS sistemlerinden büyük ölçüde farklı olduğu belirtiliyor. Aynalar ışığı lensten direkt olarak kamera sensörüne iletirken, meydana gelebilecek sarsıntılarda mıknatıslar tarafından kontrol edilen bir tetikleyici aynayı eğiyor ve sarsıntıyı yok ediyor. Böylece kullanıcılardan kaynaklanan bulanıklıklar minimum düzeye indirilmiş oluyor.OIS sistemlerden daha iyi sonuçlar verdiği söylenen teknolojinin kullanılıp kullanılmayacağı hakkında henüz bir bilgi yok ancak aktif olması halinde iPhone ve iPhone Plus modellerine geleceği düşünülüyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0