• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple'ın Binası, Dünyanın En Yeşil Yerleşkesi Olacak

Apple'ın Binası, Dünyanın En Yeşil Yerleşkesi Olacak

1
0
0
0
0
Apple'ın Binası, Dünyanın En Yeşil Yerleşkesi Olacak
​Apple’ın Cupertino’da bulunan ve yukarıdan bakıldığında tıpkı bir uzay gemisini andıran yeni yerleşkesinin inşaatı sürüyor. 
Apple’ın Cupertino’da bulunan ve yukarıdan bakıldığında tıpkı bir uzay gemisini andıran yeni yerleşkesinin inşaatı sürüyor. Tasarımı nedeniyle “Uzay Gemisi” lakabını şimdiden kazanan bina, şirket tarafından “Campus 2” olarak adlandırılmış. Binanın inşaatının yeni başlamış olmasına rağmen Apple’ın CEO’su Tim Cook, binadan övgüyle bahsediyor. New York’taki iklim haftasında konuşma yapan Cook, inşaatı süren yeni genel merkezlerinin dünyadaki en yeşil bina olacağını söyledi.
 
Campus 2’nin çevreye olan duyarlılığını ön plana çıkartan Apple, web sitesinin çevreyle ilgili olan kısmını güncelledi. Campus 2’de sağlanacak olan enerjinin tamamen yenilenebilir enerji kaynakları tarafından sağlanacağını belirten Apple, binada doğal havalandırma sisteminin kullanılacağını söylüyor. 300 adet elektrikli otomobil şarj istasyonu bulunacak olan yerleşkeye ayrıca 7 bin ağaç dikilecek. Apple, ekleyeceği yeni çevresel özelliklerle binanın “dünyanın en yeşil binası” unvanını kazanmasını amaçlıyor. (biz de üniversitenin içinden yol geçsin diye 100 yıllık ağaçları keselim) 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0