• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, "Bir Kez Öde ve Oyna" Kategorisini Türkiye'de De Kullanıma Sundu

Apple, "Bir Kez Öde ve Oyna" Kategorisini Türkiye'de De Kullanıma Sundu

0
0
0
0
0
Apple "Bir Kez Öde ve Oyna" Kategorisini Türkiye'de Kullanıma Sundu

Uygulamalarda insanlara tabiri caizse bezginlik getiren oyun içi satın almalar ve reklamlar için Apple güzel bir çözüm bulmuş.
Uygulamalarda insanlara tabiri caizse bezginlik getiren oyun içi satın almalar ve reklamlar için Apple güzel bir çözüm bulmuştu: Bir Kez Öde ve Oyna

Biliyoruz ki sizde bir oyun oynarken X karakterine 1.99 TL yok efendim 2000 altına 5.99 TL para öde muhabbetinden sıkıldınız. Hatta bazı oyunlar ve uygulamalar o kadar garip ki para verip satın alındığı halde tekrar para isteyebiliyor. İncelediğimiz ilüzyon uygulaması olan Card2Phone'da da aynı şey mevcuttu ve bizi üzmüştü. Olaylar öyle bir raddeye geldi ki Amerika'nın en ünlü çizgi dizilerinden South Park bile bu konu ile "ücretsiz görünümlü ücretli oyun sistemi" diyerek dalga geçmişti.Apple ise mobil oyun dünyasını bu dertten kurtaracak ilk adımı attı. App Store üzerinden Bir Kez Öde ve Oyna kategorisinden aldığınız oyunun içerisinde size herhangi ekstra ücret çıkarmıyor. (Sonunda bee.. dediğinizi duyar gibiyim)

İlk etapta Amerika'da ve bazı ülkelerde bu sistemi başlatan Cuppertino'lu şirket sistemin kendi ülkesinde tutmasıyla dünyaya açtı ve ülkemize de bu sistemi kullanıcılarına sundu. Bu konuda gerçekten önemli bir adım olduğunu ve diğer marketlerinde (Google beye buradan sesleniyorum) bu sistemi hayata geçirmesini tavsiye ediyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0