Apple’dan Bluetooth Güncellemesi!

0
0
0
0
0
iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ı satışa sunan Apple, eski modelleri için Bluetooth güncellemesi yayınladı.
Bluetooth, son 10 yılda mobil cihazların en önemli özelliklerinden bir oldu. Cep telefonları, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar, klavye ve fare setleri yaygın bir şekilde Bluetooth teknolojisinden faydalanıyor. Ancak bu teknolojinin de kendi içerisinde farkları var. Daha hızlı veri transferi, daha düşük güç tüketimi ve menzil gibi farklarla Bluetooth teknolojisi farklılık gösterebiliyor.

Apple tarafında ise Bluetooth teknolojisi son derece önemli. Zaten pek fazla özelleştirme seçeneği olmayan iOS işletim sistemli Apple cihazlar için Bluetooth önemli bir bağlantı seçeneği.Apple‘ın yeni ürünleri olan 6S ve 6S PlusBluetooth 4.2 desteğine sahip olarak geliyor. Bluetooth 4.0’a göre neredeyse iki buçuk kat daha hızlı veri aktarma hızlı olan Bluetooth 4.2, aynı zamanda güç tasarrufu ve güvenlik açısından da önemli geliştirmelere sahip. Bu yeni özellik 10 kat daha fazla veri aktarımı sağlıyor. iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad mini 4 ve iPad Pro için bu yeni bağlantının kullanılacağı biliniyordu.
Bluetooth 4.2’den bahsetmişken Apple’ın bu yıl Apple Klavye, Magic Mouse ve Magic Trackpad ürünlerinin yeni modellerinde Bluetooth 4.2 teknolojisini kullanacağını belirtelim. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0