• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Bükülen iPhone 6 Plus'ları Geri Alıyor

Apple, Bükülen iPhone 6 Plus'ları Geri Alıyor

0
0
0
0
0
Apple, Bükülen iPhone 6 Plus'ları Geri Alıyor
Apple resmi bir açıklama yaparak, kullanıcılar ekranı bükülen telefonlarını satın aldıkları Apple Store'lardan ücretsiz olarak değiştirebilecekler.
Apple’ın birkaç gün önce piyasaya sürdüğü iPhone 6 ve iPhone 6 Plus türlü testlere tabi tutulmuştu ve gün geçtikçe farklı aksiyonlara maruz kalmaya devam ediyor. Bunun dışında Youtube kanalı Unbox Therapy’nin iPhone 6 Plus üzerinde yaptığı bükme testi  Youtube’da milyonlarca kişi tarafından izlendi. Videomuzda gördüğünüz üzere kısa bir süre içerisinde baskı uygulanan iPhone 6 Plus bükülmüştü. Twitter üzerinden #bendgate hashtag’iyle kullanıcılar, “Yeni iPhone’umun bükülebilir olmasını çok seviyorum, bunu mümkün kıldığın için teşekkür ederiz Apple” diyerek yaşananlarla dalga geçmişlerdi.
 
Bunun üzerine Apple’dan bir açıklama geldi. Açıklamaya göre kullanıcılar, ekranında bükülme görülen iPhone 6 Plus’ları ücretsiz olarak satın aldıkları Apple mağazasından değiştirebilecekler.
 
Apple’ın bununla ilgili bir şartı var: Bükülmenin normal bir kullanım esnasında gerçekleşmesi gerekiyor. Eğer kullanıcının bilinçli bir şekilde cihazına zarar verildiği tespit edilirse, söz konusu değişim yapılmayacak. (yani çakallık yapmayın, delikanlı gibi büküldüyse getirin diyor)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0