Apple, CarPlay'i Duyurdu

1
1
0
0
0
Apple, CarPlay'i Duyurdu
Apple'ın uzun süredir konuşulan ve araçlarda kullanılmaya yönelik hazırlanan 'CarPlay' resmi olarak duyuruldu.
Teknolojiye yön veren önemli firmalardan biri olan Apple, uzun süredir konuşulan IOS'un otomobiller için özel olarak hazırlanmış sürümü CarPlay'i resmi olarak duyurdu.

Kullanıcılara IOS yüklü diğer Apple cihazlarıyla, araç içerisinde de son derece seknron ve stabil bir deneyim sunacak olan 'CarPlay', içerisinde Siri'yi de barındırmakta. Direksiyon üzerinde bulunan buton yardımı ile aktif edilebilecek olan Siri, aynı iPhone'da olduğu gibi araç içerisinde de sesli bir biçimde sürücülere kolaylıklar sağlayacak.
 

 CarPlay Hangi Markalarda Olacak?


Ayrıca kişiler, aramalar, cevapsız çağrılar, mail, trafik ve harita uygulamalarının bulunduğu CarPlay, özellikle iPhone kullanmakta olan kişilerin çabuk alışabilecekleri yapıda. Önümüzdeki zamanlarda yeni uygulamlar ile daha pratik bir hal alacak olan CarPlay'i ilk olarak Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes-Benz ve Volvo'nun araçlarında göreceğiz. İlerleyen dönemlerde  BMW Group, Ford, General Motors, Honda, Hyundai Motor Company, Jaguar Land Rover, Kia Motors, Mitsubishi Motors, Nissan Motor Company, PSA Peugeot Citroen, Subaru, Suzuki ve Toyota Motor Corp da CarPlay'i kullanacak firmalar arasında yer almakta.

IOS 7 yüklü iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5 ile kullanılabilecek olan CarPlay, 2014'te otomotiv sektörünün gözdesi haline gelecek gibi görünüyor. CarPlay'in tanıtım sayfasına bu adresten erişebilirsiniz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0