• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple, Çevresel Sorumluluk Raporunu Yayınladı

Apple, Çevresel Sorumluluk Raporunu Yayınladı

0
0
0
0
0
Apple, Çevresel Sorumluluk Raporunu Yayınladı
Apple, çevresel sorumluluk raporunu yayınlayarak, 'dünyayı bulduğumuzdan çok daha iyi bir şekilde bırakacağız' açıklamasında bulundu.
Apple, bugün çevresel sorumluluk raporuyla birlikte yeni bir video paylaştı. Better Starts Here videosuyla bir çok çevresel sorunu çözmek adına kullandıkları teknolojileri gösteren Apple, dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bir şekilde bırakacağız sloganı ile kapanış yapmış.

Şirket, ürettikleri her ürün için kullanılan enerjinin tamamının çevreye zararsız olduğunu belirterek videoda bir çok yenilenebilir enerji kullanılan elektrik santrallerinden bahsetmiş.

Yapılan açıklamada ise;

“ Biz yenilik yapmaktaki hırsımızı yaptığımız deneme çalışmalarından alıyoruz. Devam eden en büyük görevlerimizden biri olarak dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bir yer olarak bırakmak adına, Conservation Fund ile birlikte çalışarak, ürünlerimizi paketlemek için kullandığımız malzemeleri üretirken ormanları korumak için bir çok girişimde bulunuyoruz. Oregon, Prineville’deki data merkezimizin bütün enerjisini, yenilenebilir enerji kaynağı olan mikro-hidro santrallerinden alıyoruz. Ayrıca Çin’de güneş enerjisi çiftlikleri kurarak ofislerimize ve mağazalarımıza enerji sağlıyoruz. Çünkü bunu yapmak güzel ürünler ortaya koymak için sorumluluğumuz, ayrıca biz gezegenimize gereken değeri veriyoruz. ” 


Çin’de bulunan güneş enerjisi çiftliğinin aynısını Kaliforniya’da da yapacak olan Apple, bu çiftlik için 850 milyon dolar para harcayacak.

Kaynak: 9to5Mac
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0