• Anasayfa
  • Mobil
  • Apple Cihazlarından Kaldıramadığınız Bazı Uygulamalar Yakında Kaldırılabilecek

Apple Cihazlarından Kaldıramadığınız Bazı Uygulamalar Yakında Kaldırılabilecek

0
0
0
0
0
Apple Cihazlarından Kaldıramadığınız Bazı Uygulamalar Yakında Kaldırılabilecek
Apple’ın CEO’su Tim Cook, iPhone ve iPad gibi cihazlarda ön yüklü olan ve silinemeyen bazı uygulamaların yakında silinebileceğini belirtti.
Hatırlarsınız, geçtiğimiz hafta neden yeni iPhone’ların 16 GB versiyonlarının satın alınmaması gerektiğine yönelik bir haber paylaşmıştık. Apple’ın dünya genelinde eleştirilmesine yol açan bu durumun ardından şirket, sanki bu algıyı ortadan kaldırmak adına çok ciddi bir çözüm arayışı içerisinde olduğunu belirtti.

Tim Cook’un söylemlerine göre Apple, iPhone ve iPad’lere ön yüklü olarak gelen ve kaldırılamayan bazı uygulamaların kaldırılabileceği yönünde çalışmalara başladı. Örneğin Apple Watch kullanmayacak bir kullanıcı, bu ürünle ilgili uygulamaları iPhone’undan silebilecek. Bu sayede hem hiçbir zaman kullanmayacağı bir uygulamanın telefonda olması engellenebilecek hem de telefonun hafızasının gereksiz bir şekilde dolmasının önüne geçilebilecek. 

Apple’ın her ne kadar böyle bir düşüncesi olsa da Tim Cook, aslında bu işlemin sanılandan daha zor olduğunu söylüyor. Çünkü bazı uygulamaların iPhone’daki farklı işlevlerle bağlantılı olduğu ve bunların kaldırılması halinde cihazda sorunların yaşanabileceği belirtiliyor. 

Fakat yine de bu tarz sorunların yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Tim Cook, isteklerinin yalnızca müşterilerinin mutlu olması yönünde olduğunu söyledi. (muhakkak müşterilerini düşünüyorlardır fakat 16 GB’lık versiyonun satılması konusunda bir adım olduğunu söylemek sanki daha mantıklı. yoksa bu uygulama daha önce de yapılabilirdi)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0